Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Němci jsou z vyřazení zklamaní

5 2004
Berlín - Porážku se Švýcarskem, která znamenala stop na světovém šampionátu hodnotí německé listy smířlivě i kriticky. Shodují se, že němečtí hráči v posledních letech vycházeli ze situací všechno nebo nic - výhra nebo odjezd domů – úspěšně. Nyní však neuspěli a musí z Prahy odjet. Klíčová byla chyba ve 34. minutě, kterou už mužstvo nenapravilo.

Podle listu Der Tagesspiegel nepředvedly oba týmy na ledě nic velkolepého. "Němci se sice porážce bránili, ale před švýcarskou brankou bylo jejich počínání často poznamenáno bezmocí. Závěrečná siréna neutrální publikum zachránila před dalším utrpením," píše deník.

Vzájemnou pochvalu svých mužstev, kterou si po zápase vyměňovali německý trenér Hans Zach se švýcarským kolegou Ralphem Kruegerem, ironicky list hodnotí jako zábavnou.

"Dosáhli jsme jen absolutního minima, které nám zaručilo setrvání ve skupině. Celkově vzato pro nás byl turnaj neúspěchem," byl k německému výkonu kritičtější útočník Jochen Hecht.

"Lední hokej - úpadek!" zní titulek bulvárního Bildu. List smutně kritizuje "katastrofální chybu" útočníka Martina Reichla ve 34. minutě, která zajistila Švýcarům vítězství.

Němci sice v poslední třetině hry ovládli útok, jejich snaha ale ztroskotala na vynikajícím brankáři Gerberovi, napsal Bild. 

Konstatuje však, že trenér Zach je přesto spokojen. "Neodjíždíme jako spráskaní psi, ale se zdviženým hledím. Náš cíl byl stejně jako každý rok udržet se ve skupině. To jsme zvládli. Švýcaři měli prostě letos víc štěstí," řekl Bildu.

Süddeutsche Zeitung připomíná, že v zápase stejných soupeřů před 12 lety na tehdejším MS Švýcaři jen bránili, zatímco Němci tvořili hru. Nyní se však karty obrátily.

Němci byli sice v první třetině střelecky aktivnější, švýcarský tým se však postaral o to, aby dojem ze své hry ve druhé třetině napravil.  "Porazit Švýcary je těžší než kdy předtím," krčil rameny kouč Zach. "Do čtvrtfinále patří oba týmy," byl přesvědčen švýcarský asistent Peter-John Lee.

Den Tagesspiegel nicméně konstatoval, že pokud Švýcaři ve čtvrtfinále porazí Slováky, odsunou Němce v žebříčku IIHF na deváté místo. To by znamenalo, že by se Zachovi svěřenci museli zúčastnit kvalifikace na zimní olympijské hry v Turíně 2006.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze