Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Němci mají v týmu pro MS čtyři zámořské posily

Česko - Německo | foto: MF DNES

27 2008
Berlín - Čtyři posily ze zámoří mají v nominaci na mistrovství světa v Kanadě hokejisté Německa. V pětadvacetičlenném kádru trenéra Uweho Kruppa jsou obránci Christoph Schubert z Ottawy, Dennis Seidenberg z Caroliny, útočník Marco Sturm z Bostonu a gólman Dimitri Patzöld z farmy San Jose ve Worcesteru.

Zbývajících jednadvacet hokejistů působí v domácí nejvyšší soutěži, přičemž pět zástupců má v týmu mistrovský Eisbären Berlín a tři nový vicemistr Kolín nad Rýnem. V kádru opět nechybí český rodák z německým občanstvím Petr Fical z Norimberku.

Mezi hráči z Eisbärenu je i útočník Florian Busch, který se 6. března odmítl podrobit mimosoutěžní dopingové kontrole a nechal se otestovat až po několika hodinách. Svaz hráči udělil napomenutí, pokutu 5000 eur a 56 hodin prospěšných prací pro klub. Výsledek jeho testu byl negativní, případ se však ještě řeší.

Němci vstoupí do šampionátu v sobotu 3. května v základní skupině C v Halifaxu proti Finsku, o dva dny později hrají se Slovenskem a ve středu 7. května s Norskem.

. Nominace hokejistů Německa na mistrovství světa v Kanadě:


Brankáři: Dimitri Pätzold (Worcester/AHL), Dmitrij Kotschnew (Norimberk), Robert Müller (Kolín nad Rýnem),


obránci: Christoph Schubert (Ottawa/NHL), Dennis Seidenberg (Carolina/NHL), Jason Holland (Ingolstadt), Andre Reiss (Hannover), Michael Bakos (Ingolstadt), Chris Schmidt (Iserlohn), Sebastian Osterloh (Frankfurt), Frank Hördler (Eisbären Berlín), Andreas Renz (Kolín nad Rýnem)


útočníci: Stefan Ustorf, Sven Felski, Florian Busch, Andre Rankel (všichni Eisbären Berlín), Christoph Ullmann, Michael Hackert (oba Mannheim), Aleksander Polaczek, Petr Fical (oba Norimberk), Marco Sturm (Boston/NHL),Yannic Seidenberg (Ingolstadt), John Tripp (Hamburk), Michael Wolf
(Iserlohn), Phillip Gogulla (Kolín nad Rýnem).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze