Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Němci mluví o malém hokejovém zázraku

30 2001
Kolín nad Rýnem - Doslova nadšení dnes zavládlo v německých médiích nad remízou 2:2 německých hokejistů s českou reprezentací na mistrovství světa. Jestliže před šampionátem se Němci obávali po slabých výsledcích v přípravě sestupu, teď se poněkud uklidnili a těší se, že postoupí i do dalších bojů. "Nádherných 2:2! Sestup už není tématem," napsal nejčtenější deník Bild. Stejně jako další listy vyzdvihl, že výsledku Němci dosáhli s týmem úřadujících olympijských vítězů a mistrů světa z uplynulých dvou let. "Chlapci, vy jste trefa," vzkázal Bild svým hokejistům. Přečtěte si více o utkání s Německem

"Den po vítězství nad Švýcarskem dosáhl německý výběr senzačního bodového zisku proti mistrům světa a olympijským vítězům," napsal Die Welt. Berliner Zeitung dodal, že hrát nerozhodně s mistry světa, kteří si přivezli devět hvězd z NHL, znamená pro Němce krok k dalším bojům na šampionátu.

"Německý hokejový tým téměř přivedl olympijské vítěze a mistry světa k porážce," uvedl Frankfurter Rundschau. Češi jen s námahou zachránili remízu proti senzačně hrajícímu německému mužstvu. Oba týmy podle listu dospěly do dalšího kola, přičemž Němci jsou překvapením, neboť jediným cílem trenéra Hanse Zacha bylo vyvarovat se sestupu.

Deník Kölner Express vycházející v Kolíně nad Rýnem si všiml, že Zachovi chlapci přivedli mistry světa do úzkých. V nabité Kölnareně se tak pro Němce odehrávala "skutečná hokejová pohádka". Další kolínský list Kölner Stadt-Anzeiger napsal, že "německý výběr senzačně držel olympijské vítěze v šachu".

Reportéři rozhlasové stanice Deutschlandfunk se rozplývali, že při skvělé atmosféře v Kölnareně naskakovala při zápase s Čechy husí kůže. Na berlínské stanici 100,6 označili remízu s českými hokejisty za "malý hokejový zázrak".

Pro agenturu DPA byl výsledek 2:2 první senzací mistrovství světa. Německý tým opět překonal sám sebe a sehrál se zdánlivě mocným soupeřem, který nastoupil s devíti profesionály NHL, velkolepý souboj, připomněla agenturní zpráva.

Český útočník Čajánek se bije s Němcem Socciem

Německá radost po remíze 2:2 s českým týmem

Radost českých hokejistů po vyrovnávacím gólu Dvořáka

Zklamaný Dopita s Hniličkou po remíze 2:2 s Německem

Český kapitán Robert Reichel se dostal na led po tvrdém ataku německého hráče.

Němci předváděli v utkání velice agresivní hru. V jednom momentu narazil obránce Seidenberg Radka Dvořáka tvrdě na mantinel.

Sedmnáctiletý mladíček Goc odvrací puk do bezpečí před českým centrem Martinem Ručínským.

Český útočník Viktor Ujčík se raduje z úvodního gólu utkání.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze