Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Němcům vadilo, že hala nebyla plná

25 2004
Praha - Němečtí fanoušci si stěžují, že se na ně nezbyly vstupenky na hokejové mistrovství světa, přestože Sazka Arena nakonec nebyla v sobotu při jejich zápase s Kazachstánem zdaleka nebyla zaplněná. "Je to škoda, když pak vidíte, že je hala zaplněná jen z poloviny," řekl agentuře SID generální sekretář Německého hokejového svazu Franz Reindl.

"Hodně fanoušků zůstalo doma, protože si mysleli, že je vyprodáno. Říkají, že prodali všechny lístky, ale otázka zní komu?" poznamenal Reindl a rozhlédl se po hale.

Německá agentura připomíná, že spousta vstupenek skončila v rukou překupníků, kteří je teď prodávají za přemrštěné ceny. Například na Václavském náměstí prý nabízeli lístky dražší o 50 eur.

"Při zápase Německo - Kazachstán bylo oficiálně nahlášeno 14.310 diváků a ani při utkání Čechů s Lotyši nebyla hala plná," píše agentura SID, podle níž si o tom chce teď s organizátory promluvit vedení Mezinárodní hokejové federace (IIHF).

"Budeme požadovat vysvětlení. Podle našich informací mělo být vyprodáno," citoval SID mluvčího IIHF Szymona Szemberga.  Kapacita pražské Sazka Areny je na hokejové zápasy 17 tisíc lidí.

Hlavní problém podle prezidenta Mezinárodní hokejové federace
Reného Fasela je v distribuci lístků v takzvaných balíčcích.

"Je zvykem na mistrovství světa takto prodávat lístky již několik let. Smažíme se najít dohodu, aby se ještě dostaly do prodeje vstupenky na zápasy, o které nemají Češi zájem," podotkl Fasel s tím, že například o středeční duel Česká republika - Německo projevilo zájem až 170 tisíc příznivců.

"Myslím si, že fanouškům z Německa se dal k dispozici dostatek lístků. Šampionát se hraje tady také proto, aby se na zápasy dostalo co nejvíce fanoušků z České republiky," doplnil předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut.

"Ještě půjde do prodeje několik balíčků lístků ze zápasů, o které není zájem," dodal Gut.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze