Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Německé hvězdy: Kölzig a Hecht

19 2004
Berlín - Brankář Washingtonu Olaf Kölzig a útočník Buffala Jochen Hecht jsou největšími hvězdami tvořícího se německého týmu pro světový šampionát v Praze. V širším výběru Hanse Zacha, s nímž se český tým utká v základní skupině, je zatím šestadvacet hráčů. Kádr se zúží po středeční generálce s USA v Norimberku.

Pikantní může být start na šampionátu v České republice především pro čtveřici členů německého národního týmu. Bek Daniel Kunce z Krefeldu se totiž narodil v Šumperku, syn české legendy Vladimíra Martince Tomáš v Pardubicích a bratr úspěšného českého reprezentanta Roberta Reichela Martin v Mostu.

Útočník Jan Benda, který v německé reprezentaci nastupuje v obraně, sice přišel na svět v Belgii, ale jeho rodiče pocházejí také z bývalého Československa.

Do šampionátu vstoupí v sobotu proti Kazachstánu, o dva dny později je čeká Lotyšsko a s českou reprezentací změří síly ve středu 28. dubna.

Zach plánuje vzít k třiadvacetičlenné nominaci navíc ještě dva útočníky. "Budou s námi trénovat a můžeme je později na soupisku dopsat," řekl Zach, který o víkendu vyřadil z širší nominace Alexandera Junga z Düsseldorfu, Ericha Goldmanna z Iserlohnu a Lasseho Kopitze s dalším českým rodákem Petrem Ficalem z Norimberku.

Širší nominace Německa na MS v Praze a Ostravě
Brankáři:
Olaf Kölzig (Washington/NHL), Robert Müller (Krefeld), Oliver Jonas (Eisbären Berlín).
Obránci: Jan Benda (Kazaň/Rus.), Christoph Schubert (Binghamton/AHL), Heiko Smazal (Hamburk), Jochen Molling (Mannheim), Andreas Renz, Mirko Lüdemann (oba Kolín nad Rýnem), Daniel Kunce (Krefeld), Stephan Retzer (Kassel), Robert Leask (Eisbären Berlín).
Útočníci: Eduard Lewandowski, Tino Boos, Boris Blank, Andreas Morczinietz (všichni Kolín nad Rýnem), Tomáš Martinec, Christoph Ullmann, Klaus Kathan (všichni Mannheim), Jochen Hecht (Buffalo/NHL), Stefan Ustorf (Krefeld), Daniel Kreutzer (Düsseldorf), Tobias Abstreiter (Kassel), Thomas Greilinger (Norimberk), Martin Reichel (Frankfurt), Sven Felski (Eisbären Berlín).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze