Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Německo má před šampionátem skandál

18 2001
Praha - Přípravy na nadcházející světový hokejový šampionát v Německu narušil skandál týkající se nekalých praktik v místní lize. Zdejší média totiž zjistila, že kluby v rámci úspor obcházejí daňové odvody tím, že svým hráčům vyplácejí peníze jinými než oficiálními cestami. Zdá se, že jde o problém zasahující všechny kluby a už se hovoří o mafiích ovládajících tamní hokej.

Většina z šestnácti klubů je podezřelá, že lákala k angažmá zahraniční hráče na nedaněné jednorázové výplaty dosahující až 50.000 marek z černých fondů. Týmy se tak dopouštěly daňových podvodů. Na nekalou praxi upozornila v úterý veřejnoprávní televize ZDF. V jejím magazínu Frontal 21 poukázal na tyto machinace nejmenovaný hokejista. "Černé peníze bere asi 40 procent hráčů, které znám," uvedl v pořadu.

Peníze se prý potají předávají doma nebo v restauracích. Nedaněnými výplatami kluby šetří peníze na jiné výdaje. "Mám důvodné podezření, že nejméně 70 procent klubů vede černé pokladny," soudí právník Norbert Hiedl. V německém tisku označil profesionální ligu za "kartel nepoctivců". "Německý hokej ovládají mafiánské struktury. Vydírání a zvýhodňování jsou na denním pořádku," tvrdí.

Po daňové aféře hokejového klubu v Düsseldorfu a bouře kolem dvojího zadržení šéfa ligy DEL Rainera Gossmanna podezřelého z daňových podvodů jsou anonymní obvinění kanadského hráče další vážnou ranou. "Skandál jen pár dní před mistrovstvím světa není pěkný. Nemůžeme se ale bránit," tvrdí manažer DEL Gernot Tripcke. Při vyšetřování je však prý připraven pomáhat prokuratuře a daňovým úřadům.

Autor:


Témata: Fond, Kartel, ZDF

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze