Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Německý svaz chce méně cizinců v lize

30 2003
Berlín - Sportovní ředitel Německého hokejového svazu Franz Reindl požádal vedení profesionální ligy DEL, aby snížila počet cizinců v jednotlivých klubech. Reindl by si přál, aby až do zimních olympijských her 2006 mohlo v každém klubu působit maximálně deset místo dosavadních dvanácti cizinců. Člen vedení svazu chce snížením počtu zahraničních hráčů pomoci německému národnímu týmu. "Cokoli jiného by reprezentaci neprospělo. Doufám, že to vedení DEL promyslí," řekl Reindl v rozhovoru pro agenturu SID.

Sportovní komise soutěže chce snížení kvóty navrhnout na podzimní valné hromadě klubů, schválení změn však vedení ligy neočekává. "Myslím, že ještě minimálně jeden rok zůstane zachován současný počet dvanácti cizinců v klubu. Týmy totiž nemají
jakýkoli zájem na tom, aby se počet zahraničních hráčů opět snížil," řekl šéf DEL Gernot Tripcke.

Maximální počet cizinců v klubech byl naposledy snížen v loňském roce, kdy mohly kluby zaměstnávat pouze 12 místo předchozích 21 hráčů ze zahraničí. Podle Tripckeho by další redukce počtu cizinců byla z pohledu účasti nadějných německých hokejistů v lize zbytečná. "Tolik talentovaných hráčů prostě nemáme," myslí si šéf profesionální soutěže.

Podle Reindla je však tento názor mylný. "Z omezení počtu cizinců by profitovala i sama DEL, protože by se určitě zvýšil počet diváků," oponoval svazový funkcionář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze