Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Německý tisk opěvuje českého lva

14 2001
Berlín - Hokejové mistrovství světa v Německu bylo jedinečné, jen jeho závěr byl stejný jako v minulých dvou letech. Potřetí za sebou obdržel český kapitán Robert Reichel velký stříbrný pohár mistrů světa, což svědčí o konstantním postavení olympijských vítězů, napsal dnes německý list Frankfurter Rundschau. "Není pochyb, že Češi jsou důstojnými mistry světa," pokračoval deník. "Abonentní vítěz koneckonců jako jediný neprohrál na MS jediný zápas."

Finové předvedli podle frankfurtského deníku mimořádně kompaktní, koncentrované a zapálené představení. "Kdo si ale myslel, že se Češi poddají svému osudu, ten se mýlil. I český lev umí bojovat," dodal list.

Také Berliner Zeitung uvedl, že na titul mistrů světa už mají Češi do jisté míry "předplatné". "Zlatý hattrick je dokonán a český národní tým znamená ve světovém hokeji skutečnou třídu," podotkl Kölner Stadt-Anzeiger.

"Jaký to byl dramatický zápas!" zvolal nadšeně nejčtenější deník Bild. Der Tagesspiegel napsal, že český hrdina se jmenuje David Moravec, který vstřelil v prodloužení vítězný gól. "Česká republika nadále vládne v ledním hokeji, i když měla značnou dávku štěstí," poznamenal deník.

"Česko psalo dějiny," konstatovala agentura DPA. Zlaté hochy podle ní pozlobil v turnaji jenom německý tým. "Bezúhonná bilance měla jen jedinou skvrnku na kráse - remízu 2:2 ze základního kola s Německem, které vzalo mistrům světa jediný bod," připomněl autor.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze