Nenápadný, ale cenný hráč hvězdného týmu

24 1999
- Útočník Jaroslav Hlinka není v hvězdném sparťanském týmu tak nápadný, ale pro mužstvo má cenu. Subtilní centr se 179 centimetry to v dnešním hokeji nemá lehké. Přesto se umí prosadit a dohodnout se na kombinaci s různými spoluhráči. Po 23 kolech ligy je v kanadském bodování třetí celkem a nejlepší ze Sparty. V úterý proti IFK Helsinky v Evropské lize pomohl k vítězství 12:1 gólem a třemi přihrávkami.

iDNES: Kdy jste poznal, že už je zápas s Helsinkami rozhodnutý?
Hlinka: Ve druhé třetině, když to tam začalo padat. Bylo to, co střela, to gól. Věřil jsem, že už se nezvednou a my si klidně zahrajeme hokej.

iDNES: Nebylo vám divné, že finští trenéři nechali ve hře náhradního gólmana přesto, že po příchodu do zápasu dostal čtyři góly během šesti minut?
Hlinka: Ani jsem si nevšiml, že se vyměnili. Ani ten první nechytal nijak zvlášť. Byl to špatný den pro oba.

iDNES: Když už bylo rozhodnuto, nebylo vám soupeře líto?
Hlinka: Hráli jsme pořád a vychutnali si to. S jídlem roste chuť. Pořád jsme do toho chtěli jít naplno.

iDNES: Nebál jste se zbytečného zranění?
Hlinka: Trenéři nám říkali, abychom byli pořád zapření a nepodceňovali souboje. Finové byli v klidu. Nesnížili se k nějakému sprostému hokeji.

iDNES: Vyhovují vám takovéhle divoké zápasy?
Hlinka: Určitě rád hraju zápasy, kdy padá hodně gólů. Pro útočníka je to vždycky lepší. I když pro mužstvo je možná důležitější vyhrát dva jedna než devět čtyři. Víc to stmelí.

iDNES: V lize i mezinárodní soutěži sbíráte hodně bodů, čím to?
Hlinka: Mám trochu štěstí. Je to díky spoluhráčům. Odráží se, že mužstvo je v pohodě. Doufám, že to tak půjde dál. Pro mě je důležité cítit se dobře fyzicky, ale góly mi pomáhají.

iDNES: Co se změnilo od odchodu trenéra Richtera?
Hlinka: Nic. Začalo se vyhrávat. Už předtím to byla otázka času. Je to pořád stejné. Mužstvo jde dál a teď se začalo dařit.