Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nenašli jsme střelce, lituje trenér Setikovský

27 2003
Ústí nad Labem - Šesté místo, na kterém ústečtí hokejisté v první lize skončili, je podle trenéra Jindřicha Setikovského odrazem jejich možností. Aby Lvi dosáhli víc, museli by mít v kádru kanonýra. „Sezonu bych rozdělil na dvě poloviny. Ta první byla vyloženě vydařená, drželi jsme se mezi druhým a čtvrtým místem. Druhá byla o malinko horší. Celkově šesté místo odpovídá síle mužstva,“ myslí si Setikovský, jenže před sezonou přišel do Ústí po brněnském angažmá. „Nakonec sezona z hlediska síly týmů a jejich ekonomické situace dopadla, jak měla. Ti nejlepší byli skutečně nejlepší.“

Proč jste se v nejlepší čtyřce neudrželi až do konce sezony?
Ovlivnil to hlavně fakt, že jsme během sezony nenašli střelce. První čtyři týmy ho měly - Jihlava Kaňkovského, Prostějov Šakarova, Kladno Kallu a Kyselu, Chomutov Jeslínka. U nás byli nejlepší se třinácti góly Netík, Morvay, Hubáček. To je málo, musíte mít jednoho dva osmnácti až dvacetigólové kanonýry. Chlapy, co se trefí aspoň každý druhý zápas. Proto jsme se rozloučili s Poukarem a Marcinkem, kteří tyto představy nenaplnili. Ani Stavenský z Litvínova se jako vyloženě koncový hráč neukázal, byť nám pomohl, podržel puk a do hry vložil svoje zkušenosti z extraligy.

Ve čtvrtfinále play off jste v pátém zápase vypadli s Chomutovem. Mohlo to být lep ší?
Nerozhodovalo se v pátém utkání. Za prvé byla škoda, že jsme do play off nešli z prvních čtyř příček, to bychom měli klíčový zápas doma. Sérii s Chomutovem zlomilo třetí střetnutí, které jsme doma prohráli v prodloužení. Přitom jsme je v první třetině mleli, jen vyhazovali puky. Kdybychom uspěli, do čtvrtého zápasu by Chomutov nastoupil pod obrovským tlakem.

Co dál, zůstanete?
Zatím jsem nejednal. Smlouvu jsem podepsal na rok s opcí, která se musí uplatnit do poloviny března. Už v úterý se sejde nějaký nový management klubu, lidé z města, kteří by do něj v příští sezoně měli určitým způsobem zasahovat. Přeci jen město podepsalo klubu slušné peníze a chce kontrolovat jejich tok. Hodlají také zkvalitnit tým. Až po té schůzce se dozvíme víc.

A chtěl byste pokračovat?
Samozřejmě, rád bych zůstal. Jsou tu ale dvě věci: za prvé, jak se k tomu postaví právě ti noví lidé, a za druhé, jak na tom budu zdravotně. Stále nejsem v pořádku, tíží mě embolie plic, půjdu na vyšetření. Uvidím, co se z toho vyklube.

Spokojený jste tu byl, že?
Po dvou letech v Brně, kde byly katastrofální podmínky, jsem konečně šel do klubu, kde hokej slušně funguje, jak má. Kdyby se podařilo sehnat šest sedm kmenových hráčů, bylo by to ještě lepší. Stavět kompletně celou sezonu na hostujících hokejistech, to prostě není ono. Většina z nich ví, že po sezoně odejdou.

Takže se vlastně znovu musí složit nový tým...
A právě nejlepší čtyři mužstva první ligy, která teď hrají semifinále, už budují své kádry tři čtyři roky a jen nepatrně je obměňují. Zatímco tady je každý rok hodně rošád. To také není dobře.

Kolik hokejistů ze současného mužstva se loučí?
To je jednoduché. Tady je pět kmenových hráčů a zbytek odejde. U některých máme zájem, aby zůstali. Třeba o útočníka Netíka. Jenže on bude chtít hrát extraligu nebo jít ven, letos byl jedním z největších překvapení, odehrál špičkovou sezonu. Přestože mu je devatenáct, byl jedním z největších tahounů. Když mu nic nevyjde přes manažera Volka, dal příslib, že zůstane. S jeho výkonností by ho ale v extralize měli zkusit.

A brankáři?
Místní je jen Volke. Kučera s Fikrtem se vrací. Gólman musí být jednoznačně domácí, tady se musí začít. Jakmile si brankáře může jeho mateřský oddíl kdykoli stáhnout, je to problematické. Získat slušného gólmana a udělat ho na přestup, to je základ.

Do opravy stadionu vloží město 17 milionů korun. Co vy na to?
Jsem rád. Ovšem je tu problém. Na jedné straně všichni chtějí, aby se hrálo podstatně líp a výš, na druhé straně se mluví, že kvůli opravě stadionu nebudeme první dva měsíce nastupovat v Ústí. Což je velice špatná kombinace. Znám to z Plzně. Jezdili jsme na soustředění do Klatov, do Rokycan, doma netrénovali, prvních devět utkání extraligy hráli venku. Nevyhráli jsme do té doby ani zápas a sezona pak skončila špatně.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze