Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nenechávejte si Beránka, Jágra vyměňte

29 2001
Pittsburgh - Generálního manažera zámořského týmu Pittsburgh Penguins Craiga Patricka čeká perné léto. Devatenácti hráčům Hlinkova týmu končí smlouva, zkušený manažer se pokusí jich co nejvíce udržet. "Ale bude to mít velmi těžké," přiznává kouč Hlinka. Nejvíce se hovoří o budoucnosti nejlepšího útočníka NHL Jaromíra Jágra. Udrží si ho klub a obětuje další posily? Bude ještě Pittsburgh "českým týmem"? Přečtěte si, co o hráčích ze současné hokejové velmoci smýšlí vlivný tamní žurnalista z deníku Tribune Riview. A co vedení doporučuje.

Útočníci:
Josef Beránek (nechráněný volný agent):
"Během 83 zápasů dal pouze třináct gólů, připsal si 13 minusových bodů. Od té doby, co přišel z Edmontonu se v play off netrefil ani jednou. Je určitě univerzální a zkušený hráč, ale Pittsburgh by se bez něj určitě obešel. I když patří k Hlinkovým chráněncům, je čas, aby šel... Pusťtě ho!

Jan Hrdina (chráněný volný agent):
"Jeho střelecká nemohoucnost už dosáhla hranice, v devíti z osmnácti zápasů posledního play off nevystřelil ani jednou. To už není prostě legrace, ubližuje týmu. Má jistý potenciál, ale Penguins by ho měli podepsat a vyměnit ho - třeba společně s Jágrem."

Jaromír Jágr (smlouva na 10 milionů)
"Piitsburgh možná přijde o dalšího skvělého hráče kvůli finančním provblémům, o tom je současná situace v týmu. Devětadvacetiletý Jágr je jeden z nejlepších hráčů  historie NHL. Ale teď situace stojí takto: buď si ho ponechat a rozložit zbytek týmu, nebo ho pustit a stabilizovat kádr (pokud ovšem trejd bude chytře udělaný). Opravdu není to lehká volba... Ale vytrejdujte ho!"

Milan Kraft (smlouva na 975 000 dolarů)
"Je dobrý bruslař schopen splnit to, co se od něj očekává? O tom se dá polemizovat. Ale má jistě tah na branku a prokázal týmový duch. Lidé by od něj neměli chtít, aby byl spasitelem týmu. Může být průměrně dobrým hráčem NHL. Nechte si ho!"

Robert Lang (chráněný volný agent)
"Zlepšuje se každou sezonu, jeho čas přichází především v play off. Tak proč si ho za to nehýčkat? Je dobře stavěný a umí. Takže mu zdvojnásobte plat na 2,2 milionu ročně a nechte si ho!"

Martin Straka (chráněný volný agent)
"Je to prostě jeden z nejlepších útočníků v NHL. Během posledních tří let zaznamenal 237 bodů během 233 zápasů v základní části. Nikdo z Penguins neprokázal během těch poslední tří let tolik vůle a stability jako Straka. Je na čase ho odměnit. Dejte mu kolem čtyř milionů ročně a nechte si ho!"

Obránci:
František Kučera (smlouva na 1,2 milionu)
"Vedení týmu by možná mělo v budoucnosti lépe zvažovat doporučení trenéra Hlinky. Jeho poslední dvě rady? Roman Šimíček a Kučera. Co s obráncem, který by ty současné nedokázal nahradit? Pokud ho nechcete vyplatit (museli byste mu dát dvě třetiny jeho gáže), potom si ho tedy musíte nechat!"

Josef Melichar (smlouva na 450 tisíc dolarů)
Není pochyb o jeho tvrdosti, ale nikdy z něj nebude moc velký ofenzivní obránce. V průběhu sezony prokázal hodně zápalu, zažil i dobrý rok na farmě. Zůstává velkým příslibem, nechte si ho!"

Michal Rozsíval (chráněný volný agent)
"Fanoušci zapomněli, že i když v úvodu sezony udělal několik velkých chyb, tak přesto končil s bilancí pouze tří minusových bodů. Je to rychlý bek, který na NHL rozhodně má a jistě by býval pomohl týmu v play off. Nechte si ho!"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze