Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nepřišel jsem trhat rekordy, řekl chomutovský útočník Hlinka

Miroslav Hlinka | foto: Karel KopačMF DNES

21 2008
V jeho chomutovské premiéře mu na zádech svítilo prozatímně přidělené číslo 35. Pro prvoligovou sezonu však dostane hokejový útočník Miroslav Hlinka dres s oblíbenou třicítkou. "Nikoho jsem nemusel přemlouvat, byla volná. Ale i kdyby nebyla, vyžádal bych si ji. S tím číslem jsem sžitý. To je jediné, co bych tu chtěl," řekla slovenská posila.

Proč právě tohle číslo?
V mojí kariéře se všechno točí okolo čísla 30, třeba narození mých dětí. S třicítkou mám všechno spojené. Nosím ji už od prvního angažmá ve Spartě, to už je dávno.

Jste překvapený, jak dobře jste proti Litvínovu hráli?
Je všeobecně známé, že Chomutov má dobré mužstvo, že jsou tu určité cíle. Nejsem šokovaný, že jsme Litvínov porazili, i když mu pár hráčů nenastoupilo. Vítězství nad ním se počítá, povzbudí psychiku.

Co vám zápas naznačil?
Všechno ukáže až liga a play-off, které je nejdůležitější. Budeme muset hrát nadoraz. Nerad věci křičím do světa. Lepší je potichu začít a s hlukem skončit než opačně.

Víte, jaká bude vaše úloha v týmu?
Žádná speciální. Nikdy jsem nebyl lamač rekordů, co se týká statistik, a s tímhle cílem jsem sem nepřišel. Doufám, že pětce, kde mám dva mladé útočníky, pomůžu svými zkušenostmi. Levé bránící křídlo jsem hrával většinu kariéry.

Jste jím ve druhé řadě s Dominem a Fábrym. Býval jste i centr, že?
Ano, můžu ho hrát. V nároďáku nebo v Evropě jsem ale byl bránící útočník. Myslím, že tenhle post bude v sezoně můj. Sice se člověk víc nabruslí, protože brání i útočí, ale kondičně jsem v pohodě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze