Nerezignovali jsme. Dřív ano, přiznal Bříza

P r a h a - Ve 24. minutě se po chybě Nováka řítí na gólmana Břízu dvojice vítkovických protivníků. Selingr na poslední chvíli bekhdendem posílá na Kaděru a ten pálí do odkryté branky. Sparťanskou halou to zahučelo, mistr prohrává 0:2. Být to v základní části, je konec. Hráči by uvízli v křeči, odpadli. "Ale teď je play off. Vůbec jsme nerezignovali a prokázali vůli se o to porvat," přiznal sparťanský gólman Petr Bříza. "Právě to nám dříve trochu chybělo."Přečtěte si o zápase a prohlédněte si on-line

Spoluhráči se nepoložili, pokračovali v drtivém tlaku. "Věřili jsme, že dáme kontaktní gól."

"Kluci divákům dokázali, že to prostě nevzdají. Je na nich vidět ohromná soudržnost a bojovnost," přidal se asistent trenéra Pavel Hynek. Ze sparťanů sálala bojovnost, vrhali se do útoku. Nic nevzdali. I když je před tím zazdil sok ze dvou náhodných akcí. "Klobouk dolů, jak to otočili," chválil Hynek. Zlomový gól trefil Hlinka. To sparťané hráli čtvrtou přesilovku, hbitý centr se natlačil před branku a prostrčil puk Pruskovi mezi betony.

Za sedm minut mistr udeřil znovu v početní výhodě. Vůjtek chvíli za brankou míchal s pukem, pak ho naservíroval Kratěnovi. "Před play off jsme přesilovky hodně trénovali. Daří se nám v pravé chvíli," radovalo se pravé křídlo. To byl poslední gól, co dostal Prusek. V průběhu úvodní třetiny se začal cítit špatně, bylo mu na zvracení. "Svíral se mi žaludek, už jsem to nemohl vydržet," vzpomínal Prusek.

Po druhé části už to nešlo, do klece tedy musel naskočit Trvaj. "To se holt stává. Od toho je náhradník, aby zaskočil," culil se chvilku po utkání.

Do desáté minuty závěrečné části ani útočník Hlinka nevěděl, že Prusek už sedí zkroušený v šatně. Soustředil se na sebe. Minuty letěly, do konce zbývaly necelé dvě minuty. A pak přišla jeho chvíle. Žemlička objel branku a přihrál Hlinkovi. Trvaj nestíhá přejet k tyčce a je rozhodnuto. "Ale rána mi moc nesedla. Byl jsem v záklonu, spíše se tam ten puk se štěstím došouralo," vzpomínal Hlinka.

Přesto radostí vymrštil ruce a rychle pádil ke středu. Tam se jako ryba plácl na led a plachtil po ledě. Spoluhráči ho zavalili, první krok do finále mají za sebou. "Máme teď větší sílu," říká Hlinka. "Před pár týdny bychom to asi těžko otáčeli."