Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Neruda s Řehořem vychytali první čistá konta

Chomutov - Havlíčkův Brod: Petr Domin (vpravo) a Jaroslav Borůvka - Nová posila Chomutova Petr Domin (vpravo) se snaží střelecky prosadit přes bránícího Jaroslava Borůvka z Havlíčkova Brodu. | foto: Martin AdamecMF DNES

22 2008
Přestože oba aktuálně patří podle procentuální úspěšnosti mezi pětici nejlepších gólmanů v první hokejové lize, oba si museli na první čisté konto počkat až do čtvrtého kola. Jak pátý Stanislav Neruda z Havlíčkova Brodu (94.74 %), tak jeho o jednu příčku úspěšnější jihlavský kolega Milan Řehoř (94.81) však měli v sobotu velký podíl na vítězství vlastního klubu.

Neruda k ní přispěl 34 úspěšnými zákroky na ledě krajského rivala z Třebíče, kde vychytal výhru 3:0, Řehoř pak 27 v domácím střetnutí proti Berounu, které skončilo úspěchem Dukly 2:0.

"Sice jsem vychytal nulu, ale musím poděkovat klukům za to, že mi vzadu pomohli," uvedl Neruda. "Když se střílelo, odstavovali mi soupeřovy hráče, abych viděl první ránu, poté je uhlídali, aby puky nedoráželi," doplnil spokojeně.

Na nedostatek práce si přesto v prestižním duelu stěžovat nemohl. "No, nenudil jsem se," uvedl s úsměvem. "Ale já bych řekl, že čím víc střel jde, tím líp. Je určitě lepší, než když na vás jdou dvě, tři rány za deset minut. To je každej gólman studenej," vyprávěl Neruda.

K jeho názoru se přidal také Řehoř. "Pro mě osobně byl tenhle zápas lepší než ve středu proti Třebíči. Tady jsem si občas šáhl na puk. Kdežto proti Třebíči šla na mě jedna střela za třetinu," líčil po defenzivně laděné partii s Berounem.

"Ale ani tak toho na mě moc nešlo, takže je to spíš o té soustředěnosti," dodal jihlavský gólman.

K udržení pozornosti Nerudovi pomohla také hromadná šarvátka, kterou v Třebíči vyvolal. "První rána padla ode mě," přiznal po utkání.

"Přikryl jsem odražený puk a jeden z dorážejících hráčů, když jsem byl v rozkleku, mi při pádu dal úmyslně ránu loktem. Tak jsem se neudržel, vstal jsem a dal jsem mu pěstí," popisoval, jak k celé emotivní potyčce došlo.

Autoři:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze