Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nervózní Hašek se bude v kempu seznamovat

11 2001
Detroit - Lehce nervózní se cítil před zahájením tréninkového kempu hokejistů Detroitu brankář Dominik Hašek, který do klubu Red Wings přišel letos, aby měl větší šanci získat kýžený Stanleyův pohár. Hašek je v Detroitu od minulého pondělí, kdy se přestěhoval s rodinou z Buffala, kde působil devět sezón v týmu Sabres. Šestinásobný držitel Vezinovy trofeje pro nejlepšího brankáře NHL se zatím jen rozbrusloval v Troy Sports Center s některými spoluhráči. Skutečně ostrý trénink ho čeká teprve nyní v Traverse City, kam mužstvo na týden odjelo.

Ve sportovním středisku Troy se Hašek konečně blíže poznal s českým kolegou v týmu Jiřím Fischerem. "Už jsem se byl sklouznout s kluky párkrát na ledě, ale teprve teď přijde ten oficiální trénink," řekl Hašek v pondělí před odjezdem do tréninkového kempu.

Hašek přijel k autobusu mezi posledními bez viditelných známek únavy nebo následků virového onemocnění, které ho postihlo o dovolené. "Člověk je určitě trošičku nervózní, protože přichází do nového prostředí a poznává nové spoluhráče, ale moc se těším. Vybral jsem si tohle město a tenhle tým," dodal.

Dvojnásobný držitel Hart Trophy pro neužitečnějšího hráče ligy zdůraznil, že nervozita není nic špatného, spíš naopak prý tlačí člověka k větším výkonům. Podle Haška je nyní důležité, aby poznal další spoluhráče. V minulosti hrál z detroitského kádru pouze s Chrisem Cheliosem.

Obránce Fischer se seznámil se slavnějším krajanem také až nyní. "Už jsme se aspoň poznali," prohlásil jednadvacetiletý hráč, který dříve bydlel v místech, kam se nastěhoval Hašek.

Bydlištěm českého gólmana je West Bloomfield, vilová oblast, vzdálená asi dvacet mil od rušného centra průmyslového Detroitu. "Přestěhovali jsme se do nového města a nikoho tu neznáme. Ale už jsme se setkali s některými sousedy, uspořádali jsme party a moje děti si zaplavaly v jejich bazénu. To bylo první den v Detroitu a bylo to pěkné," uvedl Hašek. Obě děti už zapsal na místní školu.

Ke své kondici, oslabené náhlým a tajemným virovým onemocněním, Hašek poznamenal, že se necítí špatně. "Začal jsem posilovat před dvěma týdny, takže se cítím trochu pozadu. To není výmluva. Věřím, že se během kempu chytím," řekl Hašek.

"V červenci a srpnu jsem nemohl hrát každý den squash a tenis s přáteli, jak jsem byl zvyklý. Poslední dva týdny se cítím skvěle. Běhal jsem a jezdil na kole," konstatoval šestatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana.

Dominik se objevil na vyhlášení Zlaté hokejky

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze