Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nesmíme se stresovat, říká kapitán Kaberle

Tomáš Kaberle je před čtvrtfinále mistrovství světa optimistický | foto: ČTK

12 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Prohráli se soupeřem, se kterým se s velkou pravděpodobností utkají v klíčovém duelu celého mistrovství světa - ve čtvrtfinále. "Ale určitě z toho nebudeme skleslí, přes prohru jsme nepředvedli špatný výkon," myslí si kapitán hokejové reprezentace Tomáš Kaberle.

Nemrzí vás, že jste prohráli poslední zápas před čtvrtfinále?
Víme, že první půlka zápasu nebyla taková, jakou bychom si představovali. Pak jsme zjednodušili hru a dostávali se do šancí. Musíme si dávat pozor na jejich rychlé brejky, protože Švédové dobře zahušťují střední pásmo. A když nebudeme zbytečně vymýšlet, budeme úspěšní.

Jak vnímáte, že vás ve čtvrtfinále nejspíš čeká znovu Švédsko?
Víme, že je to možné, pokud Rusko vyhraje nad Švýcarskem. Ale nám je jedno, s kým budeme hrát. Jestli chceme být úspěšní, musíme porazit každého, s tím jsme do turnaje šli. Nejsme tu kvůli prvním šesti zápasům, ale kvůli posledním třem.

Budete si říkat, že vás Švédové podruhé za sebou neporazí?
Myslím, že takové věci tady padat nebudou. Máme dva dny, abychom si orazili. Nezdá se to, ale únava je znát, protože jsme hráli hodně zápasů v krátké době. Pokud budeme hrát jako ve druhé půlce dnešního zápasu, budeme úspěšní.

V čem je největší síla Švédů?
Dobře brání, netlačí se do zbytečných akcí a mají nebezpečné protiútoky. Všechno to rvou do branky. My si musíme uvědomit, že tu nejsme od toho, abychom hráli na krásu, ale abychom vyhrávali zápasy.

Výkony na turnaji jsou dobré, ale faktem zůstává, že jste prohráli oba zápasy s těžkými soupeři. Je to deprimující?
S Ruskem to bylo v prodloužení padesát na padesát. Obě mužstva chtěla vyhrát, bylo to vyhecované, proti Rusům to tak je vždycky. A Švédové hrají v posledních letech výborný hokej, rozhodně se nedá říct, že bychom v souboji s nimi byli favorité. Dneska jsme celý zápas dotahovali, a i když jsme nakonec prohráli, mohl se výsledek klidně otočit na naší stranu. O to víc se musíme kousnout ve středu.

V pondělí máte volno, co budete dělat?
Uvidíme, asi uděláme nějakou týmovou akci, podíváme se do města a odreagujeme se. V úterý máme trénink, to už budeme myslet jenom na hokej. Budou porady a musíme se připravit na ten velký zápas. Určitě se nesmíme stresovat, to by bylo špatné.Najdete na iDNES.czmobilní verze