Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nešťák v Rakousku září, domů nespěchá

13 2003
Vídeň - (Od našeho spolupracovníka) - Hokejový brankář Pavel Nešťák se v Rakousku těší obrovské popularitě. Intenzivně se o něj zajímají tamní média a není se čemu divit, na ledě svými vynikajícími výkony drží a podporuje svůj linecký tým Superfund Black Wings. Předvádí skvělé zákroky a ukazuje rakouským gólmanům kvalitu české hokejové školy.

Jenom těžko lze popsat slovy atmosféru rakouské nejvyšší hokejové soutěže. Fanoušci zde mohutně podporují svůj tým a baví se hokejem.

Ve srovnání divácké kulisy a atmosféry  před a během zápasu, pak až na výjimky za Rakušany pokulháváme. Na druhou stranu, česká extraliga nabízí jednoznačně lepší hokej.

Pavel Nešťák pustil v zápase Vienna Capitals - Superfund Black Wings jediný gól a podílel se velkou měrou na výhře hostujícího celku 8:1.

Po zápase vítal před stadionem Nešťáka početný “kotel“ příznivců z Lince. Za ohlušujícího tlukotu bubnů rozdal pár autogramů a pustil se do kratičkého zhodnocení utkání.

V zápase pustil Nešťák jediný gól, ale hlavu si s tím nelámal. Nevychytaná nula ho zjevně netrápila. „Nedá se nic dělat, spadlo to tam, ale vyhráli jsme a to je hlavní,“ zdůraznil.

Rakouskou ligu provází velká podpora diváků, popularita a skvělá atmosféra na zápasech. „A to tuto sezonu nehrajeme tak dobře jako loni a předloni, ale lidi chodí stále, podporují nás. Dnes jsme hráli venku a přišlo poměrně dost lidí. V Linci jsou nejlepší fanoušci a vytváří patřičnou atmosféru,“ líčí osmadvacetiletý brněnský rodák.

V Rakousku působí Nešťák už třetí sezonu. „Přišel jsem sem s trenérem, který zde již působil dva roky, předtím. Byl to pan Barda. Vzal mě sem, protože jsme byli spolu v Šumperku. Znal mě a chtěl, abych šel za ním do Rakouska.“ V Linci si za předchozí dva roky vybudoval velké jméno.

I proto zatím nemá důvod měnit působiště a ani se nechystá poznávat nové kraje. „Jsem zde velice spokojený, chytá mi to, není důvod nic měnit,“ říká.

Nezláká ho ani vidina hrát česku extraligu. „Měl jsem pár nabídek loňskou i předloňskou sezonu, ale rozhodl jsem se, že zůstanu tady, protože zde dobře platí a je vše v pohodě,“ pochvaluje si. Jeho “NE“ extralize však není definitivní. „Neříkám to definitivně, to člověk nemůže nikdy říci, ale zatím o tom opravdu neuvažuji.“

V nejvyšší soutěži chytají pouze dva rakouští gólmani. Už z toho si lze udělat obrázek o rakouské  brankářské škole. Dále hájí branky klubů v nejvyšší soutěži dva Kanaďané, jeden Fin, Čech a Slovák.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze