Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nešťastníku Strakovi operovali obě kolena

23 2004
Los Angeles, Praha - Agent Jaromír Henyš s trpkým úsměvem přirovnává hokejistu Martina Straku k Meresjevovi. Podobně jako bájný sovětský letec, přemáhá drobný útočník hrdinně bolest. Vytrpěl toho moc. Má nehoráznou smůlu na úrazy. Včera podstoupil v Los Angeles operaci zničených kolenou. Je snad ztracen pro jarní mistrovství světa v Česku? Nejspíš ne. Přežívá naděje, že se v národním mužstvu sejde s kamarády z Pittsburghu.

Jágr, Lang, Straka - to by byla úderná řada!

„Stráča toho vydrží hodně,“ míní Henyš. „Má prasklé menisky, to se za pár týdnů spraví. I přetržený postranní kolenní vaz se zahojí.“

Straka už před olympiádou v Naganu 1998 chvatně doléčoval zlomeninu kůstky v nártu. Na poslední chvíli to stačil. Na následující hry do Salt Lake City 2002 ho však fraktura holeně nepustila.

Sotva se s týmem Pittsburghu vrátil na led, přerazil mu nedopatřením vlastní brankář Hedberg nadočnicový oblouk. Příští „comeback“ proběhl podobně mizerně. Strakovi se obnovilo zranění bérce.

Nejtrýznivější pocity zažil předloni v létě, kdy se na něj v Plzni v posilovně zřítilo 170 kilo železa. „Byla to hrůza. Nikdy jsem nikoho neslyšel tak strašně bědovat,“ řekl Strakův kamarád Václav Kalina, jenž ho zpod závaží pomáhal vyprostit.

„Tryskaly mi slzy z očí,“ jen nerad vzpomíná Straka. Hokeje se nevzdal, byť ho v minulé sezoně soužil natažený přitahovač stehenního svalu. V noze ho tlačily kovové součástky pro zpevnění dříve prasklých kostí.

V listopadu 2003 Pittsburgh vyměnil Straku do klubu Los Angeles Kings, jenže on premiéru proti St. Louis nedokončil kvůli pochroumanému rameni. A teď kolena... Stalo se to při srážce se soupeřem v utkání s Columbusem.

Nešťastníka Straku při vší té smůle příjemně rozptyluje přítomnost přítelkyně a měsíční dcery, které za ním před dvěma týdny přiletěly z Pittsburghu. Los Angeles Kings doufají, že Straka bude fit před koncem základní části v NHL. Reprezentační kouč Lener by ho rád viděl na šampionátu v Praze.

Poslední Strakova zranění
 ■ říjen 2001 zlomená holenní a lýtková kost (marodil čtyři měsíce)
 ■ únor 2002 fraktura nadočnicového oblouku (nehrál dva týdny)
 ■ březen 2002 obnovená zlomenina nohy z října 2001 (předčasně ukončil sezonu)
 ■ červenec 2002 prasklý bederní obratel a utržený svalový úpon (nastoupil začátkem listopadu)
 ■ leden 2004 přetržený postranní vaz v koleni, prasklý meniskus (bude se léčit měsíc???)

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze