V AKCI. Brankář Daniel McIntosh dokázal zastavit neuvěřitelných 95 střel soupeře | foto: northlandcollegesports.com

Nešťastný brankář: kryl 95 střel, přesto prohrál

• 23
Místo boje s větrnými mlýny zažil bitvu proti vířícím pukům. Bezradnost hokejového brankáře Daniela McIntoshe však musela vypadat podobně. V utkání zámořské univerzitní soutěže si gólman Northlandu připsal těžko uvěřitelných 95 zákroků!

Jenže vítězství se přesto nedočkal. Jeho tým podlehl mužstvu Adrian Bulldogs 0:4. „Ovšem jen díky jeho výkonu se zápas nezvhrnul v masakr,“ napsala agentura AP.

Ještě jednou si představte to číslo: 95 zákroků. I s inkasovanými góly průměr 33 ran za třetinu. V jednotlivých třetinách tak musel mladý brankář předvést 39, 29 a 27 zákroků.

„Nejspíš se mu v noci po zápase muselo zdát o tom, jak kolem něj pořád lítají puky,“ komentovaly unikátní výkon zámořské servery.

Místo debaklu zápas skončil vlastně hodně příznivým výsledkem – a budoucí inženýr McIntosh tím v třetí divizi univerzitní soutěže NCAA vysoko překonal rekord z minulosti. Ten se 77 zásahy držel gólman John Herud z roku 1973.

Daniel McIntosh, Northland, brankář

A jak v tomto směru vypadá rekordní zápis v královské zámořské soutěži NHL? I tady najdeme chlapíka, který tým přes neutuchající salvu střel dotáhl k slušnému výsledku. V roce 1941 Boston porazil Chicago 3:2 a gólman poražených Sam LoPresti chytil 80 ran.

„Jestli byl dobrý, nebo měl jen štěstí? Byl vážně hodně dobrý,“ řekl po zápase bostonský útočník Johnny Crawford. Až moc skromné na to, že se ten večer zrodil legendární výkon.