Nevzdáme se, říká po debaklu Moravec

21 2001
P a r d u b i c e, O s t r a v a - "Vítkovice, konečná vystupujeme," smál se do televizní kamery pardubický útočník Michal Mikeska. Ostravané se ale ještě vyřazeni necítí, byť včera v Pardubicích prohráli vysoko 1:6 a soupeř vede čtvrtfinálovou sérii 3:2 na zápasy. "Ještě máme šanci, jen tak se nevzdáme," říkal bezprostředně po zápase vítkovický útočník David Moravec. Právě on dal v závěru první třetiny jedinou branku svého týmu.

Začátek vám utekl, po šesti minutách jste prohrávali 0:3. Proč?
Takhle hrají Pardubice pořád. Pokaždé začnou náporem a tentokrát k tomu přidaly i branky.

Za stavu 0:1 zastavila střelu Pavla Selingra tyčka a hned z protiútoku domácí vstřelili druhý gól. Byl to klíčový moment zápasu?
Jedna neproměněná šance v úvodu nerozhoduje zápasy. Klíčové bylo, že jsme během šesti minut třikrát inkasovali.

Ještě jste se přiblížili na rozdíl dvou branek...
Škoda, kdybychom přidali jeden gól, mohli jsme domácí znervóznit. Nepovedlo se to, ale za to se nestřílí. Nesmíme si prohru moc brát k srdci a soustředit se na další zápas doma.

Ten hrajete v Ostravě ve čtvrtek. Jak na tom budete psychicky?
Věřím, že dobře. Pardubicím chybí k postupu jeden krok, nám dva. Důležitý zápas jsme prohráli, možná klíčový, ale ještě není nic rozhodnuto. Věřím, že nám doma opět pomůžou fanoušci a vyhrajeme.