Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


New Jersey: cokoliv pro Niedermayera!

15 2004
East Rutherford - "Zaplatíme jakoukoliv sumu za Scott Niedermayera!" tvrdí generální manažer New Jersey Lou Lammorielo. Nejlepší obránce NHL v minulé sezoně, jehož techniku mohli obdivovat i diváci posledního MS, je bez smlouvy. Arbitrážní soud mu může přiřknout až 8 milionů dolarů. Nechce se ale NHL právě takovým smlouvám vyhnout?


Niedermayer, trojnásobný vítěz Stanleyova poháru, je v ideální situaci.

Má za sebou nejlepší sezonu své kariéry, během níž vyhrál Norrisovu trofej, je ve zlatých hokejových letech (30) a vypršela mu smlouva. 

Nyní se musí do půlnoci 15. července rozhodnout, zdali chce jít k arbitrážnímu řízení.
Pokud půjde, nezávislý soud rozhodne o výši jeho platu v příští sezoně. 

Kolik to může být? Hovoří se až o osmi milionech dolarů. A New Jersey je ochotno překročit svůj plánovaný rozpočet a zaplatit mu je!

"Ani neuvažujeme o variantě, že by tady Scott nebyl," řekl v deníku New York Post generální manažer Devils Lou Lammorielo.

Kdo je Scott Niedermayer?

Má dvě přednosti, které z něj dělají opravdovou extratřídu: fantastické bruslení a skvělý přehled. New Jersey Devils pomohl třikrát k zisku Stanleyova poháru: v letech 1995, 2000 a 2003. V minulé sezoně vyhrál Norrisovu trofej pro nejlepšího obránce NHL (81 zápasů, 14+40, plus/mínus +20). Třikrát se účastnil utkání hvězd. Kromě Stanley Cupu vyhrál i Olympijské hry (2002, Salt Lake City) a Mistrovství světa (2004, Praha). 


Celá situace je značně paradoxní. NHL má od další sezony fungovat v daleko skromnějších finančních podmínkách a podobně vysokých platů se vyvarovat.

Zatím je však všechno při starém a arbitrážní soud musí postupovat profesionálně. Tedy podle situace, která na trhu hráčů platí nyní.

Pokud se tedy Niedermayer rozhodne k soudu jít, což je velmi pravděpodobné, bude patřit k poslední vlně hráčů, která inkasuje opravdu tučný honorář.

Co o Niedermayerovi říkají čtenáři na serveru tsn.ca?

Niedermayer je momentálně nejlepší obránce v lize. Zaslouží si velké peníze. Je to ten typ hráče, který když dostane puk, každý se před ním roztřese. (uživatel Neil Glassman)

Já bych ho nechal odejít. Každý vyzdvihuje jeho ofensivní schopnosti, ale v obraně není tak dobrý. Nikdy jsem ho neviděl bodyčekovat. Měl šanci udělat krok kupředu a převzít velení, když se zranil Scott Stevens. Ale neudělal to (uživatel Thomas57)

Nikdo v NHL si nezaslouží tolik pěněz. Hráči nevyrábí žádné zboží, neposkytují služby, nikoho neuzdravují. Nikdo nebude chřadnout, pokud vypukne stávka. Nebojte se, stávku přežijeme všichni a patrně si najdeme lepší činnost, než sedět před televizí a dívat se, jak milionáři hrají proti sobě. (uživatel Biggilles

Obránce Scott Niedermayer z New Jersey Devils převzal v Torontu Norris Trophy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze