NEW JERSEY - COLORADO

Utkání hokejové NHL komentuje Michael Langr

NEW JERSEY - COLORADO 4:3 (1:2, 1:0, 2:1) Konec utkání
60:00
Konec utkání, New Jersey zaslouženě zvítězilo. Colorado se v závěru k ničemu nedostalo, domácí nepustili ve zbytku power play protivníka vůbec do pásma.
59:15
Friesen vystihl rozehrávku a mohl od modré skórovat do prázdné branky. Blake mu v tom ale tečí střely zamezil.
58:45
Tanguay zavezl puk do pásma a Škoula střílel od modré nad. Aebischer vyjel z branky na střídačku, Colorado hraje power play.
57:50
Colorado zatím marně dobývá pásmo, New Jersey dobře brání modrou čáru. Ke střele se po dlouhé době dostal až obránce Liles.
56:39
Gionta ujížděl po pravé straně do pásma a tvrdou střelou vystrašil špatně postaveného Aebischera. Puk ale namířil mimo branku.
54:33
New Jersey znovu vede, 4:3. Friesen najel do pásma, natáhl na sebe obránce a švihem namířil puk pod vyrážečkou Aebischera do branky.
53:59
Hejduk vyrovnává, 3:3. Český útočník zavezl puk do pásma a po přetahování v rohu si najel před branku, kam mu bekhendem nahrál Tanguay. Hejduk se trefil pod ramenem Brodeura do sítě.
51:32
New Jersey je znovu aktivnější, naposled střílel zblízka Madden.
50:50
Eliáš mohl zvýšit vedení domácích. V brejku dvou na jednoho dostal přihrávku od Gomeze, ale jeho střelu z první Aebischer vyrazil.
49:44
New Jersey střílí gól, 3:2. Po delším tlaku domácích nahrál Rupp z rohu mezi kruhy obránci Whiteovi, jenž prostřelil Aebischera.
48:01
Colorado se tentokrát celkem v pohodě ubránilo.
46:01
Škoula trefil pěstí do hlavy Rasmussena, sundal mu helmu a je vyloučen.
45:23
Hejduk byl blízko gólu, když Škoula nahrál od mantinelu mezi kruhy Tanguayovi. Ten vypálil a český útočník se dostal k dorážce, proti níž však ležící Brodeur vystřelil lapačku.
45:00
Brankáři ve třetí třetině nemají zatím moc práce, aktivnější jsou nyní hosté, ale oba týmy dobře brání.
43:02
Škoula nahazoval puk od modré, ale Brodeur v pohodě zasáhl vyrážečkou.
41:02
Hejduk tvrdě vystřelil příklepem z kruhu, Brodeur rozklekem jeho pokus zlikvidoval.
40:48
Aebischer vyhodil puk holí nad plexisklo, ten byl ale tečován, takže se nevylučuje.
40:01
Utkání pokračuje třetí třetinou.
40:00
Konec druhé třetiny. New Jersey vyrovnalo díky velmi podařené přesilovce. Převaha domácích už není taková jako v první třetině, hraje se opatrněji. K vidění je ale rychlý a přímočarý hokej, nepříliš komplikovaný kličkami. Ty si proti vynikající obraně New Jersey občas dovolí jen Hejduk nebo Sakic. Citelně je znát, že Coloradu chybí zraněný tvůrce hry Peter Forsberg. Zajímavý je minisouboj Martina Škouly se Scottem Gomezem. Nejdřív český bek neuhlídal prostor u tyčky, odkud Gomez skóroval, pak ho vyprovokoval k oplácení, jež vyústilo ve čtyřminutové vyloučení.
39:21
Hejduk zavezl puk do pásma a míchal s ním u mantinelu, po jeho nahrávce a nahození od modré ale soupeř vyhodil do středního pásma.
38:45
New Jersey se znovu aktivně tlačí do pásma, Aebischer několikrát zasahoval po nahození soupeře.
37:08
Vyjma šance Hejduka se Coloradu přesilovka vůbec nepodařila. V pásmu se hosté usadili jen na chvíli, navíc Aebischer na druhé straně znovu šaptně rozehrál a málem mu vypíchl puk Stevenson.
33:54
Hejduk se snažil bekhendem usměrnit nahození od zadního mantinelu do branky, ale Brodeur byl na zemi připraven.
33:08
Škoula atakoval Gomeze, který oplácel a dostal dvě plus dvě minuty. Začíná dlouhá přesilovka Colorada.
31:59
Oba týmy jsou v pěti. Do šance se ve stejném čase prodíral Hejduk, který přebruslil obránce a tlačil se před branku, ale Brodeur dal betony k sobě a střelu kryl.
29:59
Liles krosčekem srazil Stevensona, ten pak vsedě soupeře přidržel. Vyloučeni jsou oba, bude se hrát čtyři na čtyři.
29:18
New Jersey v početní výhodě vyrovnává. Domácí sehráli přesilovku velmi dobře, celou dobu se drželi v pásmu soupeře. První Gomezova střela ze střední vzdálenosti se neujala, ale o chvíli později se Gomez dostal odraženému k puku u levé tyčky a vyrovnal.
27:20
Skrastins fauloval před brankou Giontu a je vyloučen, New Jersey bude mít přesilovku.
26:45
Hostující gólman špatně rozehrál puk umantinelu, New Jersey ale jeho chybu nedokázalo využít.