Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


New Jersey Devils - Ottawa Senators

17 1999
N e w Y o r k - Pozvánka na utkání týdne v NHL na TV Galaxie. Hraje se v sobotu 20. listopadu od 13 hodin tamního času, tedy v 19.00 středoevropského, kdy také začíná přímý přenos. Záznam je k vidění v neděli od 14.00 středoevropského času.

Ve střetu dvou nejsilnějších týmů Východní konference posledních let by se měla strhnout nelítostná bitva. New Jersey doma z devíti utkání sedm vyhrálo a daří se mu především po návratu hecíře Clauda Lemieuxe z Colorada. Fanoušci čekají především na probuzení řady Sýkora, Arnott, Eliáš, jež ve druhé polovině minulé sezony patřila mezi nejlepší v lize, ale teď se rozjížděla pomaleji.

Ottawa se řadí k nejúspěšnějším mužstvům ročníku, přestože se protlouká bez kapitána a nejproduktivnějšího muže Alexeje Jašina. Stávkujícího centra ovšem skvěle nahradil Radek Bonk ve spolupráci se Slovákem Hossou.

 Klíčové postavy

New Jersey Otawa
Petr Sýkora Radek Bonk
Post: pravé křídlo
Věk: 23 let
Počet sezon v NHL: 5
Zápasy: 237
Branky: 68
Asistence: 94
Body: 162
Post: centr
Věk: 23 let
Počet sezon v NHL: 6
Zápasy: 335
Branky: 56
Asistence: 78
Body: 134
Drobný forvard chtěl v létě ukázat, že už není malé dítě a demonstrativně se dostavil do přípravného tábora z pětidenním zpožděním. Všechno chtěl dohnat zvýšeným úsilím, ale namohl si rameno. První střetnutí se mu nevydařila, nicméně procitnout by měl po příchodu dalšího trucujícího hráče - Patrika Eliáše. Až se jejich útok znovu dostane do ráže, jistě oba zaútočí na čelo produktivity. Sýkora výtečně umí zacházet s pukem, rychle mění směr bruslení a dokáže krásně stylově a prudce vypálit.. Na rozdíl od Sýkory chlap jako hora. Dlouho se zdálo, že jeho talent zakrněl, ovšem on pouze dřímal v těle vysokém 193 centimetrů a vážícím téměř metrák. Po nadějném vývoji v dorosteneckém věku trochu ustrnul a před tvrdou kritikou se uzavřel do sebe. V minulé sezoně začal tvrdě pracovat v defenzivě a zlepšil se rovněž v produktivitě. Ubrání třeba i Lindrose a navrch dvěma góly rozhodne zápas. Báječně si rozumí se Slovákem Mariánem Hossou. S dvaadvaceti body se drží v první pětce bodování.

Historie
New Jersey - Ottawa
28 zápasů
17 výher New Jersey
7 výher Ottawy
4 remízy
 
Současné statistiky
New Jersey
17 zápasů, 9 výher, 2 remízy, 1 porážka v proloužení, 6 porážek, skóre 46:40
21 bodů
Ottawa
18 zápasů, 12 výher, 1 remíza, 1 porážka v prodloužení, 5 porážek, skóre 55:37
26 bodů
 
České zastoupení
New Jersey:
Robert Holík (číslo 16), Petr Sýkora (17), Patrik Eliáš (26)
Ottawa: Václav Prospal (13), Radek Bonk (14), Karel Rachůnek (44)

Soutěž o zájezd na NHL najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze