Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ďábelské šestky mučí Jágra a spol. 6 zápasů, 6 porážek. Přijde změna?

Takhle to zatím vypadá často.. Smutek hokejistů New Jersey po inkasovaném gólu. | foto: AP

15 2013
Mohla to být přehlídka české hokejové síly před olympiádou v Soči. Žádná velká národní paráda se však v zápase Winnipeg – New Jersey (3:0) v NHL nekonala.

Domácí Jets nechali brankáře Pavelce na střídačce. Jeho náhradník Montoya lapil všechny rány veteránů Jágra (3), Eliáše (3) a Židlického (1). Neprosadil se ani jejich mladší kumpán ze 4. lajny Olesz.

Nejvíc se tak z krajanů kandidujících na nominaci do Soči zviditelnil dravý forvard Frolík, jenž k vítězství Winnipegu přispěl dvěma asistencemi.

Do olympiády ještě zbývají skoro čtyři měsíce, a tak Jágra a spol. trýzní především jejich ďábelsky nepodařený vstup do sezony. Šest zápasů, šest porážek. Fanoušky jen chabě chlácholí tři body za remízy po 60 minutách.

Z výsledků se dá vyčíst leccos: 0:3, 3:4 po nájezdech, 4:5 po nájezdech, 2:3 po prodloužení, 2:3, 0:3.

Kromě premiéry v Pittsburghu drželi Devils až do koncovky těsný stav. I v neděli ve Winnipegu to bylo ještě v čase 59:02 pouze 1:0.

"Jenže nám nestačí být blízko," řekl reportérům gólman Cory Schneider. "Makali jsme, jim pomohl šťastný odraz, na který my marně čekáme. Ale my prostě musíme najít způsob, jak vyhrát."

Fotogalerie

Odborníci ve svých letních prognózách odsoudili New Jersey do pozice největších břídilů Východní konference a zatím se příliš nepletou.

Velká část odpovědnosti padá na Jágra, Eliáše a Židlického, kteří dostávají nejvíc času při přesilovkách. A ty Devils nejdou.
Z 15 šancí využili jedinou, což je řadí na předposlední místo v lize. Ve Winnipegu promarnili i 73 vteřin ve výhodě pěti proti třem. 

Jágr s Eliášem nasbírali po 3 bodech (2+1), Židlický má 4 asistence. Všichni tři jsou v kladných hodnotách ve statistice plus/minus. Nepropadají. Ale Devils od nich potřebují víc.

Kouč DeBoer zatím míchá složením útoků. Nasazuje náhradníky. Střídá brankáře Brodeura a Schneidera. Tvrdí, že tým dělá řadu věcí dobře. Sám však  musí cítit, že další (jakkoli těsné a smolné) porážky Devils dovedou do pekel. A že by ho generální manažer Lamoriello mohl poslat k čertu (na dlažbu).

Nastal čas na drsné zatřesení mužstvem? "Nevím," pravil Pete DeBoer v neděli ve Winnipegu na tiskovce. "Musíme něco udělat." Rozhodí trio Jágr, Eliáš, Zubrus? Jen aby dřív nezasáhl Lamoriello.

New Jersey bylo před sezonou v Česku nejsledovanějším klubem NHL. Poté ho odstrčil do pozadí fenomenální nováček Hertl ze San Jose. V produktivitě krajanů jsou tři veteráni z Devils na 8. až 10. pozici. Ale zkušení hráči se často rozjíždějí pomaleji. Třeba se teprve zahřívají.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze