Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


New Jersey zvažovali žalobu na noviny

11 2003
New Jersey - Obergruppenführer. I kvůli tomuto slovíčku, které se objevilo v deníku Toronto Sun, chtěl generální manažer hokejového klubu NHL New Jersey Devils Lou Lammoriello podal na list žalobu. Sloupkař Al Strachan ve svém článku nelichotivě vylíčil způsoby, jakými se k novinářům chovali zástupci klubu během finále letošního Stanley Cupu, ve kterém se Devils utkali s Anaheimem. Měly noviny pravdu ?

Strachan napsal, že zástupci klubu opakovaně lhali o tom, kde je možné hráče Devils najít a znemožnili novinářům vstoupit do prostorů, kam normálně smějí. 

Hlavním viníkem pak měl být šéf odboru pro styk s novináři Jeff Altstadter. Když se novinář ohradil, že klub porušuje pravidla NHL, odpověděl mu prý slovy: "Pravidla mě nezajímají, ok ?"

Novinář napsal, že přístup klubu dělá NHL ostudu a nazval Altstadtera nevybíravě obergruppenführerem.

Generální manažer Lou Lammorielo (který byl sám nazván diktátorem), chtěl po respektovaném listu omluvu. Tu nakonec dostal a žalobu nepodal.

Slova listu Toronto Sun nepřímo potvrzuje i hokejový novinář deníku Sport Petr Dias, který byl na finále akreditovaný.

"Bylo to určitě přísnější na pohyb novinářů než v minulosti, " poukazuje Dias na roky 1995, 2000 a 2001, kdy New Jersey také hráli ve finále. "Po každém zápase byli určeni tři, čtyři hráči, většinou ti samí, kteří byli novinářům k dispozici. Nejednalo se o žádné hvězdy, většinou to byli hráči ze třetí, čtvrté řady. Velký problém bylo třeba dostat se k Martinu Brodeurovi."

"Naštěstí Patrik Eliáš a Richard Šmehlík zřejmě nespadali do kategorie hráčů, které si klub nějak chrání," pokračuje Dias. "Takže s těmi to bylo bez problémů."  

Inkriminovaný článek deníku Toronto Sun najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze