Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NHL bude mít příští rok konkurenci

17 2003
Niagara Falls - Na podzim 2004 má mít nejslavnější hokejová soutěž planety konkurenci. Zámořské NHL se bude snažit odlákat nejlepší hokejisty znovuzrozená WHA. Allan Howell, jeden ze zakladatelů dřívější soutěže, v zámořských médiích uvedl, že hrát ji bude dvanáct týmů. Prvním komisionářem soutěže by se měl údajně stát legendární Bobby Hull.

Jeho syn Brett, útočník Detroitu, prý do WHA po vypršení své roční smlouvy rovněž zamíří.

Bobby Hull patřil v 70. letech k hlavní atrakci nově vzniklé World Hockey Association. Oblékal tehdy dres Winnipegu Jets. Howell podotkl, že v úvodním ročníku by se mělo objevit okolo dvanácti klubů.

Každý byl měl mít platový strop deset milionů dolarů, což znamená, že by v každém týmu mohl být pouze jediný špičkový hráč. "Myslíme to opravdu vážně," řekl Howell v Niagara Falls, kde v současné době vedení WHA sídlí. Plánuje však přesun do Toronta.

Potvrzené údajně je, že by se soutěž měla hrát ve Phoenixu a Minnesotě. Dalšími městy jsou prý Los Angeles, Miami, Orlando, Jacksonville, Indianapolis, Birmingham, Pittsburgh, Cincinnati, Chicago, Houston, Dallas a Kansas City. "V Kanadě by se mohlo jednat o Winnipeg, Hamilton a Quebec City," dodal Howell.

Výhodou pro nově vznikající soutěž, která má za sebou krátkou historii v letech 1972-79, by mohla být stávka v NHL, která by mohla začít při problémech s novou kolektivní smlouvou v září příštího roku. "Bude se hrát ve dvanácti městech nezávisle na tom, co se v NHL stane. Pokud ale stávka bude, bude to pro nás výhoda," podotkl Howell.

 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze