Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je ohrožen start hvězd v Soči? NHL nezveřejnila rozpis příští sezony

KDO TAM BUDE HRÁT? Hala Balšoj ice dome v Soči by příští rok měla hostit hvězdy z NHL na olympijském turnaji. K dohodě však stále nedošlo. | foto: AP

19 2013
Start nejlepších hokejistů na olympijském turnaji příští rok v ruském Soči ještě není úplně jistý. Vedení zámořské NHL stále čeká na definitivní rozhodnutí, proto navzdory původním plánu ještě nezveřejnila rozpis příští sezony slavné soutěže.

"V tuto chvíli neexistuje finální dohoda o olympijské účasti. A pokud dohoda nebude, bylo by zveřejnění rozpisu základní části sezóny 2013/2014 předčasné," citoval zástupce komisaře soutěže Bill Daly web nhl.com. "Doufám ale, že k rozhodnutí dojde v nejbližší době."

Vedení NHL mělo zveřejnit kalendář na příští ročník už ve středu, ale tento krok se zatím odložil na neurčito. Čeká se na oficiální dohodu s hráčskými odbory NHLPA, mezinárodní federace IIHF a Mezinárodního olympijského výboru.

Ačkoliv po květnové schůzce všech zainteresovaných stran v dějišti mistrovství světa ve Stockholmu to vypadalo, že k dohodě je velmi blízko, jenže detaily smlouvy se pořád řeší. Co jsou hlavní problémy?

NHL je tradiční a slavná značka, generující spoustu peněz. Kvůli olympiádě by se měla v únoru na dva týdny zastavit. Podle agentury Reuters poslední červencová schůzka v New Yorku nedopadla právě kvůli tomu, že vedení zámořské soutěže požaduje kompenzaci za přerušení soutěže a uvolnění hráčů.

Shoda nepanuje ani v otázce cestování, pojištění, ubytování hokejistů z NHL, jejich rodiny a majitelů zámořských klubů. Vedení soutěže se prý bojí o bezpečnost svých hvězd v Soči. Vyděsit je mohl třeba vůdce kavkazských povstalců Doku Umarov, který vyzval k útokům na dějiště olympiády.

I když start těch nejlepších hráčů světa na olympijském turnaji čtvrteční rozhodnutí oddálilo, předpokládá se, že detaily se doladí a k oficiální dohodě dojde v nejbližších dnech. Nebo ne?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze