Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skandální kiks v NHL? Rozhodčí není slepý, jen jinak posoudil situaci

CO VYMYSLÍ. Matt Duchene z Colorada (vlevo) v utkání proti Nashvillu | foto: AP

19 2013
Nejprve to vypadalo, jako by jeden čárový rozhodčí při hokejovém zápase Colorado vs. Nashville (6:5) znenadání přišel o zrak. Nebo jako by si vsadil na vítězství domácích a snažil se jim všemožně pomoct. Jenže on obrovský ofsajd, po němž Colorado zvýšilo na 3:1, nepřehlédl. Nesnažil se ani poškodit hosty. Prostě jen viděl situaci jinak než kdokoliv jiný v aréně.

Útočník Matt Duchene pádil do brejku, jenže byl rychlejší než pas od spoluhráče P. A. Parenteaua, který ve středním pásmu zdržely teče dvou soupeřů. Přejel modrou čáru, puk ho následoval s dvoumetrovou ztrátou.

Když neslyšel hvizd, který měl přerušit hru kvůli postavení mimo hru, kotouč si přitáhl a vzápětí ho poslal pod horní tyč nashvillské branky. Diváci v hale i u televizí se divili, hokejisté i trenéři žasli.

Copak čárový sudí ten propastný ofsajd neviděl? Jak je to možné? Vždyť situaci pozoroval z bezprostřední blízkosti!

Vysvětlení není ve slepotě nebo korupci. Rozhodčí totiž posoudil zásahy nashvillských hráčů ve středním pásmu jako zpětnou přihrávku. Proto akce podle něj nevyžadovala písknutí.

"Ano, tak nám to vysvětlili, ale to vysvětlení bylo špatné," řekl po zápase kouč poražených Barry Trotz. "To přece nebyl pas dozadu. Neměli jsme puk pod kontrolou. Vedení ligy už uznalo, že to byla chyba. Nic s tím nenaděláme, každý má občas mizerný den."

Prohlédněte si kontroverzní situaci:  

Sám Duchene se po zakončení tvářil dost zmateně, nevěděl, jestli jeho trefa platí. "Byl jsem v šoku, že rozhodčí ten ofsajd pustil," říkal reportérům v kabině. "Chápu, jak uvažoval, ale slyšel jsem, že to nevyhodnotil správně. Na druhou stranu máme už dlouho strašnou smůlu na zranění, tak si nás jednou taky našlo štěstí."

Prapodivný gól každopádně Colorado Avalanche výrazně postrčil k vítězství, Nashville sice v pondělním utkání statečně umazával, ale ztrátu nedotáhl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze