Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NHL připravuje pro fanoušky řadu novinek

21 2003
New York - Více zápasů mezi tradičními rivaly, nová pravidla při oblékání dresů a utkání pod širým nebem, na které by se mělo dostavit přes 55 tisíc diváků. To jsou kroky, kterými se NHL po loňském mírném odlivu fanoušků snaží znovu bodovat.

NHL vydala kompletní rozpis zápasů na sezonu 2003/2004 minulý týden.

Snaží se v něm přinést několik osvěžení před očekávanou stávkou, která může vypuknout v září 2004.

Větší důraz je kladen na zápasy v rámci jednotlivých divizí. Týmy ze stejných divizí proti sobě budou hrát šestkrát.

NHL tak chce ještě více podpořit rivalitu dvojic jako Boston-Montreal, New York Rangers-New York Islanders nebo Calgary-Edmonton.

Takový krok však zároveň znamená, že některá mužstva z rozdílných konferencí proti sobě v základní části nastoupí jen jednou. Obvyklé je, že každý s každým hraje minimálně dvakrát, jednou doma a jednou venku.

Jediným dalším místem k setkání je pak až samotné finále Stanley Cupu.

V praxi to znamená že například repríza loňského finále mezi New Jersey a Anaheimem se uskuteční příští sezonu jen jednou. 16. listopadu se bude hrát v Anaheimu, do New Jersey se ale Anaheim i s bývalým "Ďáblem" Petrem Sýkorou vůbec nepodívá. Tedy, možná ano, ale jedině ve finále.

"Vypuštěný" zápas proti týmu z jiné Konference se řídí podle speciálního losu. Václav Prospal se v barvách svého nového týmu z Anaheimu postaví proti Tampě Bay, za kterou zářil minulý rok, také jen jednou. 29. prosince venku v Tampě.  

Václav Nedorost, který byl o víkendu vyměněn na Floridu, se do svého dřívějšího působiště v Coloradu také příští rok zřejmě nepodívá. Avalanche zajíždějí na Floridu 21. ledna, doma však klub ze Slunečního státu vůbec nehostí.

Domácí v tmavém

Zajímavou změnou bude i povinnost domácích týmů oblékat tmavé dresy. Tento krok není žádná novinka. Hráči druhou sadu dresů oblékali ve vybraných zápasech již dříve, nikdy však ne ve všech domácích zápasech. Tento krok má zpříjemnit divákům někdy trochu nudné zápasy.

Pro osvěžení náročného návštěvníka ostatně zavedly zhruba dvě třetiny týmů už dříve dokonce i třetí sadu dresů.

Šest klubů - Montreal, Boston, NY Rangers, Vancouver, St.Louis a Los Angeles - se také od října zapojí do zvláštního programu, který má divákům připomenout dřívější úspěchy zmíněných týmů. Jak? V několika zápasech si hráči navléknou staré, dnes již dávno vyřazené dresy.

Roman Čechmánek z Los Angeles se například 15. listopadu proti St.Louis navlékne do fialové a zlaté kombinace barev, kterou Kings nosili na začátku 80. let.

První zápas venku

22. listopadu se v Edmontonu uskuteční první utkání, které se bude hrát pod širým nebem. Místní Oilers nastoupí proti Montrealu Canadiens, nejúspěšnějšímu hokejovému týmu světa, který byl právě 22. listopadu v roce 1917 do NHL přijat.

Zápas se bude hrát na ploše arény Commonwealth Stadium, kde se v roce 2001 konalo mistrovství světa v atletice. Kapacita stadionu je 50 tisíc diváků, ale podle pořadatelů je možné ji zvýšit na více než 55 tisíc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze