Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NHL se bude znovu hrát pod širým nebem: Chicago v. Detroit

REKORD: 1. ledna 2008 sledovalo souboj mezi Buffalem a Pittsburghem 71 217 diváků. | foto: Reuters

17 2008
Atraktivní série hokejových zápasů hraných pod širým nebem v NHL pokračuje. Po loňském úspěchu, kdy proti sobě před rekordní návštěvou 71 217 diváků nastoupilo Buffalo s Pittburghem, se v novém ročníku utkají velcí rivalové ze zakládající šestky.

Chicago Blackhawks bude na stadionu Wrigley Field, kde hraje své domácí zápasy baseballový tým Cubs, hostit vítěze Stanley Cupu z Detroitu.

Výjimečnou atmosféru duelu, který v zámoří nazývají Winter Classic, okusí i tři Češi. Za domácí útočníci Martin Havlát s Robertem Langem, v hostující sestavě pak Jiří Hudler.

O tom, že se znovu bude hrát pod širým nebem, se začalo mluvit hned po zápasu mezi Buffalem a Pittsburgem. Vedení soutěže to však definitivně potvrdilo až tuto středu.

Utkání se uskuteční 1. ledna 2009.

"Jsme potěšeni, že světu můžeme představit souboj mezi dvěma velkými historickými rivaly NHL," hrdě oznamoval komisionář ligy Gary Bettman.

Stejné nadšení projevoval i Jimmy Devellano, viceprezident Detroitu. "Je to pro nás obrovská příležitost předvést náš klub celé Severní Americe a fanouškům, kteří se o hokej normálně nezajímají."

"Je to skvělá zpráva pro Blackhawks, fanoušky i pro město, že si vedení soutěže vybralo právě nás," zní radostně i z Chicaga.

Zápas začíná v jednu hodinu odpoledne a bude ho přenášet televize NBC. Už teď je však jasné, že divácký rekord nepadne. Stánek Wrigley Field totiž pojme "pouze" 41 160 sedících fanoušků.

NHL se pod širým nebem bude hrát potřetí. Premiéra se uskutečnila v roce 2003, kdy Edmonton hostil Montreal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze