Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NHL: stále na mrtvém bodě

13 2004
Toronto - Hejduk, Prospal, Čechmánek, Havlát. Ti všichni měli dnes zažívat odpolední horečku před svým prvním vystoupením v zámořské NHL, jejíž start byl naplánován právě na 13. října. Místo toho české hvězdy zůstávají doma. Přezimují zde až do jara? Liknavý přístup obou znesvářených stran v zámoří by tomu nasvědčoval.


Zástupci NHL a hráčské asociace NHLPA se spolu nesešli od 9. září, což čítá 34 dnů.

Žádné další setkání není naplánováno. Oba jednací týmy nasadily pyšný, nečinný postoj.

"Poslední nabídku jsme učinili my," řekl v televizní debatě kanadské stanice TSN Ted Saskin z NHLPA. "Předpokládám, že míč je teď na druhé straně hřiště."

Na ní se však nic nového neděje. NHL se stále snaží prosadit svůj koncept tzv. platových stropů, který asociace hráčů v minulosti již několikrát odmítla. O jiném řešení NHL neuvažuje.

Odhady na další vývoj situace jsou velmi rozdílné.

"Myslím, že výluka bude trvat zhruba stejně dlouho jako v sezoně 1994-95, tedy do ledna," říká Pat Hickey z deníku Montreal Gazette. "V americkém fotbale skončí Super Bowl a lidé se začnou zajímat o hokej živěji. A navíc, manželkám hráčů bude v tu chvíli docházet trpělivost, že se jejich muži neustále potloukají po domě."

"Já se domnívám, že šéf NHL Garry Bettman v otázce platových stropů neustoupí," oponuje Ira Podell, dopisovatel Associated Press. "A že bude ochoten obětovat všechno, třeba i celou sezonu."  

Faktem zůstává, že NHL již anulovala všechny zápasy, které se měly hrát v říjnu a brzy zřejmě učinní to samé i s listopadem. Připravit a rozjet soutěž před vánoční a novoroční pauzou nedává moc smysl. Takže za nejbližší možný termín startu 88. ročníku se nabízí skutečně až leden. Pokud se ovšem obě strany v brzké době uvolí a začnou dělat to co od nich statisíce fanoušků očekávají. Jednat.

Chcete položit otázku ohledně VÝLUKY V NHL? Klikněte ZDE.

Všechny články o Výluce v NHL najdete ZDE.

JAROMÍR JÁGR oslnil české diváky hlavně v dresu Kladna

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze