Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NHL v Praze: blázinec plný předpisů

V pražských duelech s NY Rangers nebude chybět ani český útočník Tampy Bay Václav Prospal. | foto: Profimedia.cz

24 2008
Hokejová NHL v Praze? Jako by se na návštěvu Česka chystal papež, americký prezident nebo britská královna. "Akce je rozplánovaná do detailů. Vedení soutěže například připravilo bezpečnostní manuál, který je tlustší než skripta o lidské anatomii," usmívá se Karel Tejkal, zástupce společnosti Česká sportovní, která akci pořádá.

Úvodní zápasy nového ročníku NHL se v Praze odehrají až příští víkend, ale přípravy vrcholí už nyní. Na tom, aby všechno proběhlo, jak má, pracuje čtyřiadvacet hodin denně 70 lidí.

"Kvůli časovému posunu s Amerikou pracujeme hlavně v noci," poznamenává Vladimír Šafařík, jenž stojí v čele organizačního týmu. "A jsme už na 95 procent připraveni."

Je načase. Už v pátek do Česka dorazí tým Tampa Bay Lighting. Ve speciálně upraveném charteru poletí devadesát osob. "Přitom normálně se jich do něj vejde 230. Tak si asi dovedete představit, v jakém komfortu hráči cestují," říká Tejkal.

V Česku se však příliš dlouho nezdrží. Skupina hollywoodských producentů, která klub nově vlastní, totiž pro hráče vymyslela náročný program: v neděli exhibiční zápas v Berlíně, v úterý pak v Bratislavě proti místnímu Slovanu.

New York Rangers dorazí až příští čtvrtek, těsně před otevřeným tréninkem v O2 Areně.

Křištálová lupa

Oba týmy včetně zástupců NHL mají každou hodinu v Česku rozplánovanou na minuty. "Čeká je například přijetí u premiéra Topolánka nebo na velvyslanectví Spojených států," přibližuje Šafařík.

Vrchol všeho přijde v sobotu 4. října v 18 hodin: premiéra NHL v Praze. První nástup na led, první vhazování, první souboje a první góly nové sezony. To vše budou sledovat fanoušci ve více než dvaceti zemích na světě.

"Televizní přenosy se musí vyrábět v HD kvalitě a kvůli jeho zajištění přijede do Česka speciální tým z Anglie."

Diváci na stadionu pak budou moci zažít skutečnou americkou show. "Utkání budou plně v režii NHL. Lidi budou překvapeni, jak dokonale je možné udělat v Praze domácí prostředí pro obě mužstva," tvrdí Šafařík.

A prý i s plným nasazením obou týmů. "Byli jsme ujištěni, že se nebude hrát ve vlažném tempu, jak je na začátku sezony obvyklé."

Pokud byste chtěli všechno vidět na vlastní oči, máte ještě šanci! Ačkoli byly vstupenky vyprodané během 27 hodin, necelých devět stovek jich je nyní k dispozici. "Vrátily se nám ze zámoří, protože je Praha pro Američany v současné době kvůli nevýhodnému kurzu dolaru příliš drahá," vysvětluje Tejkal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze