Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NHL v Praze: vyprodáno, ale bez atmosféry

Daniel Girardi a Ryan Malone. | foto: MF DNES

5 2008
Ticho. Premiérový zápas hokejové NHL v Praze sledovala zaplněná O2 Arena, ale atmosféra tomu neodpovídala. Možná i kvůli nenaplněnému očekávání. Duel mezi Tampou Bay a Rangers totiž moc vzrušení nepřinesl.

"V NHL je to úplně něco jiného, tam se nefandí jako tady v Čechách," říkal po zápase útočník Václav Prospal. "Zklamaný jsem z atmosféry nebyl. Vůbec jsem nečekal, že by tu byl kotel Tampy a kotel New Yorku."

Stadion během utkání bouřil jen několikrát. Poprvé po americké a české hymně, které zazpívala Eva Urbanová. "Moc pěkný zážitek, pro mě něco speciálního," pochvaloval si Prospal.

Potom po každém gólu. A ospalou náladu už dokázala oživit jenom oblíbená výzva "kiss me" na kostce.

Křištálová lupa

"Lidi v podstatě nevěděli, komu mají fandit. To pak máte složité, hrály proti sobě dva týmy, které tu nejsou doma," poznamenal Petr Průcha, útočník Rangers, na jejichž stranu se v průběhu duelu přiklonilo možná víc fanoušků.

"Zdálo se mi, že na začátku lidi fandili víc Tampě, ale postupem času se přiklonili na naší stranu. Asi protože jsme měli víc šancí," všiml si Průcha.

To Prospal hledal důvody jinde. "Rangers fandilo víc lidí, protože za ně v minulosti hrála spousta českých kluků."

A především Jaromír Jágr. Byla by atmosféra na stadionu jiná, pokud by se v Praze objevil? "Asi jo. Lidi by se přišli podívat hlavně na něj a měli by snadnější výběr," uznal Průcha.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze