Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NHL žije. Hráči chtějí jednat se šéfy

4 2004
New York, Praha - Ještě není pro NHL úplně ztracena sezona 2004-05. Kdo doufá, že nebude dočista zrušena, smí se opatrně zaradovat. Hráčské odbory NHLPA prolomily mrazivé mlčení a pozvaly majitele klubů NHL k jednání. Po třech měsících jedovatého osočování se znesvářené strany pokusí řešit fatální konflikt ohledně nové kolektivní smlouvy. Sejdou se ve čtvrtek v Torontu.

Dosud se nemohly shodnout na tom, jak se podělí o dvě miliardy dolarů, jež hokejový byznys v zámoří ročně vynese.

"Potěšilo mě, že se asociace konečně rozhodla vrátit k debatnímu stolu," řekl komisař NHL Gary Bettman. "Ale počkejme, s čím přijde, než vyvodíme nějaké závěry."

Bettman mluvil k reportérům na chodníku před noblesní italskou restaurací na Manhattanu, kde měl poradu s manažery klubů NHL.

"Vždycky je pozitivní, když se komunikuje," citovala agentura Canadian Press generálního manažera Loua Lamoriella z New Jersey Devils.

Bez kolektivní smlouvy nemůže ročník NHL odstartovat. Rivalové se neústupným trucováním dostali do alarmující časové tísně. I kdyby se příští týden na všem shodli, soutěž začne až koncem ledna. To je pro začátek sezony poslední možný termín.

Klíčové jednání v Torontu má trvat až do pátku. "Ale ten druhý den už možná nebude potřeba," pronesl Bill Daly, Bettmanův pobočník a hlavní právník NHL.

Pokud hráči nepřednesou dostatečně vstřícný návrh, páteční pokračování odpadne a liga se asi definitivně ponoří do zmaru. Stovky hokejistů by zůstaly v Evropě a další desítky by se ze Severní Ameriky přes Atlantik vydaly za prací.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze