Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nominace na Světový pohár? Přísně tajné

24 2004
Praha - V úterý v poledne bude oznámena nominace českého týmu na zářijový Světový pohár. O víkendu dával realizační tým hokejové reprezentace spolu s manažerem Kusým dohromady konečnou podobu týmu. Koho z největších českých hvězd do týmu Ivan Hlinka získal? Nominace šestadvaceti hokejistů podléhá přísnému utajení.

"Nezlobte se, ale dnes vám k tomu nic nepovím. Počkejte na tiskovou konferenci," sdělil v pondělí nový reprezentační kouč agentuře ČTK.

Také tisk mohl jen spekulovat o tom, zda největší hvězdy v čele s Jaromírem Jágrem už přebolelo vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství světa v Praze a pokusí se český hokej znovu vrátit na výsluní, kam patřil na přelomu tisíciletí.

Zatímco Sport s odvoláním na informace od asistenta Radima Rulíka píše o tom, že Hlinkovi se zřejmě podaří dát dohromady nejsilnější možný výběr, Mladá fronta Dnes je poněkud opačného názoru.

Připomíná, že účast již dříve odmítl obránce Roman Hamrlík, nepříznivou zprávu měl údajně pro Hlinku i centr Robert Reichel a  nejistá je rovněž účast kapitána týmu z pražského šampionátu Martina Straky.

Brankář Dominik Hašek po nedávné operaci třísel start vyloučil. Jak se rozhodli Jágr, Lang či Ručinský, na to si fanoušci musejí počkat.

"Rozhodl jsem se, že už nebudu tolik telefonovat," řekl MF Dnes trenér Hlinka. "Prostě na soupisku napíšu hráče podle sebe. A jestli pak odřeknou? Na to mají právo. Tak je vyměníme. Ale zatím mi nikdo úplně striktně neodmítl."

Jenomže vyměnit hráče nelze jen tak. Lze tak učinit jen v případě nemoci či zranění, na základě oficiálního lékařského vyjádření. Turnaj řídí zámořská NHL spolu s hráčskou asociací NHLPA a hrát se bude dle zámořských pravidel; na užším kluzišti, s ofsajdem na červené čáře, s případným prodlužováním zápasu o celé třetiny do rozhodnutí.

Na soupisku před utkáním je možno zařadit jen osmnáct hráčů do pole plus dva brankáře. Přípravný kemp smí trvat maximálně deset dnů a během něho může každý z osmi účastníků sehrát tři duely. Český celek se sejde 19. srpna v Karlových Varech.

V rámci přípravy změří síly nejprve 23. srpna v Praze s Finskem, poté o dva dny později v Kolíně nad Rýnem s Německem a nakonec 27. srpna znovu doma se Švédskem. Se všemi soupeři se čeští hokejisté potkají i v základní skupině Světového poháru.

Prvenství v soutěži z roku 1996 obhajují hokejisté USA. Druhý ročník Světového poháru, který navazuje na předchozích pět Canada Cupů, se uskuteční od 30. srpna do 14. září. Finálový souboj se bude hrát v Air Canada Centre v Torontu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze