Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nominaci neřeším, zůstává Patera klidný

19 2001
Moskva - V pátek se rozhodne o tom, zda-li proslulá dvojice Patera - Procházka bude moci vylepšit zářivou sbírku zlatých medialí. Už mají čtyři tituly mistrů světa a olympijskou trofej z Nagana. Takovou bilancí se nikdo další pyšnit nemůže. A dostanou se i do konečné nominace pro Salt Lake City? "Já se snažím jít do každého zápasu stejně, vůbec to neberu nějak zvláštně. Já tu nominaci nijak neřeším," odmítá centr Pavel Patera zvláštní nervozitu. Právě on zůstává jako žhavý kandidát z hráčů působících mimo NHL.

"O olympiádě jsme se začali bavit vlastně až v době, kdy jsme přijeli do Česka. V Rusku jsme o tom vůbec nemluvili. Až po návratu, když se nás na Salt Lake City všichni ptají, tak jsem poznal, že nějaký boj o olympiádu probíhá," tvrdí Patera.
Centr znovu poskládané formace Vůjtek - Patera - Procházka zachovává klid. Jako obvykle.

Ale brání se tomu, že by jeho klid měl něco společného s poklesem motivace po řadě úspěchů. "Motivace je stále velká. Já si spíš myslím, že už je o nominaci rozhodnuto. Jeden nebo dva zápasy na tomto turnaji už na to nebudou mít vliv. Je to ale spíše otázka pro trenéry," uzavřel téma olympijských her.

P+P budou mít proti Rusku zvláštní motivaci
Zvýšenou motivaci budou mít Patera s Procházkou v sobotním utkání turnaje o Pohár Baltiky proti Rusku. Hráči Avangardu Omsk v něm změří síly s kolegy ze  sibiřského klubu. První útok ruského národního týmu totiž tvoří  výhradně hokejisté Omsku.

"Samozřejmě, že budeme mít větší motivaci. Celý první útok je z Omsku, ale v úterý proti Finsku se zranil Prokopjev," vzhlíží Patera k poslednímu duelu na turnaji. "Rádi bychom je porazili. Nějaké hecování před odjezdem v Omsku proběhlo, ani o nic velkého se nejednalo," připojil kladenský odchovanec.

V Omsku nás přijali skvěle, pochvaluje si Patera
Angažmá v Omsku si Patera pochvaluje, připomíná mu to působení ve Vsetíně, kde získal i extraligový titul. "Parta je v Omsku dobrá. Je tam řada starších hráčů a tým nás přijal výborně," pravil potěšeně. Všechno, co vyzvěděl před odchodem do Ruska od dalšího Kladeňáka, brankáře Jaroslava Kameše, jenž přestoupil do Omsku již v létě, se vyplnilo.

"Zatím jsme se vším spokojení. Zapadli jsme velice dobře a nemáme jediný problém. Slavily se i nějaké narozeniny, takže nás pozvali," odmítl, že by si Rusové zachovávali od českých posil odstup.

Žádné speciální přesilovkové formace se v Omsku neuznávají, takže kanadské body české dvojici tolik nenaskakují. "Je to, jak to bylo ve Vsetíně. Všechny formace jsou schopné rozhodnout," míní Patera. "Na pravém křídle nám hraje Černov. Ani jsme mu moc nemuseli říkat, co má dělat. Je to šikovný devatenáctiletý kluk," zhodnotil Patera spoluhráče.

Trenér nás nechává hrát naši hru
O duo hokejistů, jimž nechybí žádný zlatý úspěch českého národního týmu od 90. let, je v ruských médiích velký zájem. "Samozřejmě nás to překvapilo, ale asi to časem opadne," myslí si hráč, který zamířil do Ruska poté, co nedostal pořádnou šanci v týmu NHL Minnesota Wild. "V Omsku máme důvěru trenéra. Ten o nás s Martinem stál a to je hodně důležité. Řekl nám, ať si hrajeme svou hru, že nás nebude ničím zatěžovat," popsal.

Po návratu z Moskvy si Patera doma v Unhošti užije rodinu. "Musíme se hlásit na tréninku 28. prosince. Zápas hrajeme až pátého ledna. Do konce sezony pak budu v Omsku zřejmě sám," dodal Patera, který ještě o dalším působišti po tomto ročníku nepřemýšlí.

"Zatím nemá cenu na tím uvažovat. Musí nejdříve přijít nějaká nabídka a pak nad ní teprve budu přemýšlet. Jsem v Rusku zatím měsíc. Uvidíme, jak to bude dál," uzavřel Patera.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze