Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nová hala v Praze se stihne postavit

23 2003
Praha - Přesně za rok a den bude zahájeno hokejové mistrovství světa v Česku. Bude se hrát v nové hale v Praze, kde podle časového plánu postupují práce na její výstavbě, a také v Ostravě. "V současnosti je harmonogram přesně dodržován," pochvaloval si Jan Bláha, zástupce společnosti Bestsport, která má stavbu na starosti. Vzhledem k časové tísni však existuje téměř hodinový rozpis prací. Na staveništi je v nepřetržitém provozu tisíc dělníků. Šampionát bude začínat v sobotu 24 dubna, finále se uskuteční v Praze v neděli 9. května.

Ještě před několika měsíci přitom nebylo jasné, zda se příští rok vrcholná hokejová akce v Praze a Ostravě uskuteční. Kvůli komplikacím se stavbou nové víceúčelové haly v hlavním městě totiž hrozilo, že hokejová federace (IIHF) českému svazu pořadatelství odebere.

V srpnu se ale investorem haly v Libni stala oficiálně společnost Sazka a i přes řadu problémů se ve druhé polovině roku začalo skutečně stavět. Momentálně jsou každým dnem patrné změny. "Například ledovou plochu budeme dělat na dvě části a oba pracovní týmy se poté prohodí," řekl Bláha.

Strastiplná cesta tak směřuje k mistrovství, které si muselo Česko již jednou vyměnit. Původně se zde totiž turnaj měl uskutečnit již letos, ale právě kvůli neexistující hale došlo k výměně s Finskem.

Kompletní stavba by měla být dokončena 22. února a do mistrovství by funkčnost arény měla být vyzkoušena v několika akcích.

"Chtěli bychom zde uspořádat minimálně jeden koncert a odehrát alespoň jedno hokejové utkání," plánoval Petr Soukup, který bude mít provoz haly na starosti. Ideální by prý bylo
utkání finále play off extraligy mezi pražskou Spartou a Slavií.
 
Přestože hala ještě nestojí, lidé, kteří ji budou řídit a pracovat v ní na nejvyšších postech, nezahálí. Chystají se totiž do Helsinek, kde chtějí sbírat zkušenosti. "Chceme okoukat, jak vše chodí a jak celý cirkus funguje," uvedl s nadsázkou Soukup.

Vzhledem k tomu, že se na celém pražské projektu podílí i finští konzultanti, neměl by být s ničím problém.

V Helsinkách se také uskuteční oficiální prezentace českého hokejového svazu coby pořadatele příštího mistrovství. Až ve čtvrtek 8. května však bude po slavnostním losování jasné, kde se uskuteční jaké zápasy.

Vše o vývoji stavby hokejové haly v Praze

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze