Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nováčci dělají průvan v reprezentaci

5 2003
Praha - Souvislá příprava na mistrovství světa? Práce na souhře útoků, nebo dokonce celých pětek? Utužování party? To už je pouze sen trenérů hokejové reprezentace, případně vzpomínka na dávné časy. Migrace hráčů v národním mužstvu se stupňuje.

 Za uplynulých deset let se v něm podle údajů v Ročence ledního hokeje vystřídalo 273 mužů.

 A další čtyři mají prožít premiéru na Karjala Cupu, který pro Česko začíná ve čtvrtek utkáním se Švédy v Nyköpingu. Duben, Snopek, Divíšek a Vopat.

Teprve se ukáže, zda se v týmu jen mihnou, nebo se v něm udrží delší dobu.
"Musíme s tím žít," konstatoval kouč Slavomír Lener. "Švédové a Finové mají ve smlouvách se svazem, že v sezoně nesmějí být povoláni na víc než dvě přípravné akce."

V Česku žádné podobné omezení není, nicméně stejně se soupiska mění od turnaje k turnaji. "Není možné, abychom celou Euro Hockey Tour absolvovali s patnáctičlennou kostrou. Okolnosti nás nutí ke změnám," řekl Lener po oznámení nominace.

Jaké okolnosti? Únava, přetížení, zranění, ale i odlišný přístup k reprezentaci. "Ona už totiž není pro hráče tak výjimečnou příležitostí jako dřív," tvrdí Lener.

Hokejoví reprezentanti
(1993-2003)

Kdo odehrál nejvíc zápasů
1. Pavel Patera 198, 2. Martin Procházka 190, 3. Viktor Ujčík 163, 4. Jiří Vykoukal 160, 5. David Výborný 153, 6. František Kaberle 150, 7. Jiří Dopita 126, 8. Tomáš Vlasák 120, 9. David Moravec 117, 10. Robert Reichel 109... Jaromír Jágr 25, Vladimír Růžička 14, Dominik Hašek 10...
Kdo také reprezentoval
Vladimír Holík 4, Petr Mainer 4, Ondřej Zetek 3, Jan Boháček 3, Zbyněk Kukačka 3, Martin Streit 1, Petr Čáslava 1

"Mladí kluci na sebe mohou upozornit jinak. Třeba v šestnácti odcházejí do Kanady. To před patnácti lety nemohli." Co tedy znamenají díly evropské série v přípravě pro jarní mistrovství světa v Praze? Pouze dílčí testy.

Po Karjale následuje prosincová Baltika a únorové Švédské hry. Slavomír Lener doufá, že alespoň před akcí ve Švédsku neuslyší omluvy a tvrdí: "Tam chci mít k dispozici to nejsilnější z Evropy!"

Dávno pryč jsou časy, kdy v hokejové reprezentaci napevno patřilo číslo 21 Ivanu Hlinkovi. Dnes se tým na každém turnaji mění.

Celkový počet hráčů Dohromady nastoupilo za český národní tým dosud 273 hokejistů

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze