Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chomutovu jsme všechno usnadnili, lituje litoměřický hokejista Novák

Martin Novák | foto: Petr Bílek, MF DNES

12 2014
Hokejový útočník Jaroslav Hašek napsal Litoměřicím na rozloučenou povídku o play-off, jeho nástupce s kapitánským céčkem Martin Novák nechce zůstat pozadu. „Nově je v 1. lize předkolo, takže by to mělo být snadnější. Ale jen předkolo mi nestačí, když ho budeme hrát, chci ještě dál,“ burcoval nový vůdce kališníků po porážce v Chomutově 1:3.

Co pro vás znamená céčko?
Poctu. Odměnu za ty roky, co člověk v klubu odehrál. Dostal jsem kapitánství po Jardovi Haškovi a Láďovi Slížkovi, po zkušených hráčích. Zodpovědnost je to určitě velká, snažím se jako kapitán mužstvo vést a jít co nejvíc příkladem. Všem. A hlavně mladým klukům, co přišli ze Sparty.

Jak se vám zamlouvá nový litoměřický kádr?
Přišly výborné posily, zkušení hráči. I mladí jsou kvalitní, dobře bruslí. Ve dvou zápasech zatím nejvíc hrála první lajna (Rys, Kalla, Vítězslav Bílek) a je na nás ostatních, abychom se k ní přidali. Jenže jak ukázal zápas v Chomutově, musíme se hlavně pořádně domluvit, aby naše hra klapala.

A proč tedy neklapala?
Musíme líp komunikovat. Jen tak jsme po sobě koukali, a než jsme se srovnali do pozic, ztratili jsme čas a chyběl nám krok.

V sobotu vás čeká domácí premiéra s Jihlavou. Co předvedete?
Snažíme se pořád o aktivní hokej, co nejrychleji dopředu, mít co nejvíc střelby. Což se nám v Chomutově nepovedlo, moc jsme gólmana domácích nezaměstnali.

Předtím jste ale vyhráli v Prostějově. Jaký je tedy váš start?
Jsme rádi za ty tři body, protože jít na Jihlavu s nulou, byli bychom pod velkým tlakem. Začátek máme docela těžký, v 1. lize je plno kvalitních týmů i hráčů z extraligy. Chomutov je asi největší favorit soutěže, ale nás trápila hlavně naše hra. Mám pocit, že jsme Pirátům všechno hrozně usnadňovali, že měli na všechno moc času. Na sehrání jsme přitom měli dva měsíce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze