Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Novák: Sudímu v Brodě asi někdo svedl ženu

5 2008
Havlíčkův Brod - Na své svěřence může být právem pyšný. Pod vedením trenéra Petra Nováka dokráčeli prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu v letošní sezoně až do čtvrtfinále. V něm pak sice Rebelové podlehli Mladé Boleslavi hladce 0:4 na zápasy, ale u soupeře si vydobyli pořádný respekt.

Ve všech čtyřech duelech mu totiž byli rovnocenným partnerem. „Tahle série nám dala hodně. Kluci ji odmakali naplno,“ pochválil svůj tým Novák.

Od posledního utkání uběhlo několik dní, našel jste ještě další pozitiva?
Myslím, že hodně pozitivního bylo už v základní části. Podařilo se nám konsolidovat tým. Zbavili jsme se těch hráčů, kteří u nás nechtěli hrát a vykřikovali to v novinách. No, a podle výsledků je vidět, že jsme se vydali správnou cestou.

Co chybělo k tomu, abyste Mladou Boleslav ve čtvrtfinále alespoň jednou porazili?
Dvakrát půl minuty. Tolik chybělo do konce normální hrací doby ve dvou zápasech. A pak taky víc štěstí v prodloužení.

Kouči Rebelů hrozí, že bude čelit žalobě

Havlíčkův Brod (evs) - Po druhém čtvrtfinálovém utkání v Mladé Boleslavi byl hlavní kouč havlíčkobrodských hokejistů Petr Novák hodně rozčilený.

Terčem jeho zloby se po porážce 5:6 v prodloužení stali rozhodčí, kteří podle něj zápas záměrně ovlivnili. Jeho prohlášení, že „v tom asi bylo něco víc“, se nyní může dostat až do rukou policejních vyšetřovatelů.

Boleslavský klub totiž zvažuje podání žaloby na brodského trenéra. „Opravdu se rozhodujeme, zda k tomuto kroku sáhneme. Nelíbí se nám jeho výroky v médiích vůči Mladé Boleslavi,“ uvádí v tiskové zprávě středočeského klubu ředitel společnosti Michal Koliáš.

Novák ovšem zůstává klidný. „Dokážu, že jsem měl pravdu, když jsem rozhodčí kritizoval. Pokud si vezmu jakéhokoliv nezávislého sudího a pustím mu záznam, tak mi to dosvědčí,“ je přesvědčen.

„Něco v tom bylo. A pod tím „něco“ si každý dodá to svoje. Boleslav si myslí, že jsem poškodil její jméno. Na to má právo,“ dodává kouč Rebelů.

Podle něj nešlo v inkriminovaném duelu pouze o sporný moment, po němž 26 vteřin před koncem třetí třetiny následovalo trestné střílení domácích. „Tam bylo mnohem víc chyb, které zápas ovlivnily,“ tvrdí.

V obou zmiňovaných soubojích vás v podstatě porazil útočník Richard Král. Neuvažovali jste o osobní obraně?
Udělali jsme to loni, když Boleslav Krále koupila a on si u nás ani neškrtl. Jenomže letos jsme se k tomu nechtěli... (na chvilku se odmlčí) Nechci říct přímo snížit... Prostě jsme se rozhodli ukázat divákům hokej, jak ho umíme. A myslím, že mohli být spokojeni. Zkusili jsme to až potom v posledním zápase, ale jenom pár střídání. U tak kvalitního týmu, jakým Boleslav určitě je, pohlídáte Krále a gól vám dá Šebesta nebo Boháč. To je jedno.

Pravidelně jste v sérii s Boleslaví střídali gólmany, proč?
Nic zásadního v tom nehledejte. My jsme si to čtvrtfinále užívali a chtěli jsme divákům představit oba brankáře. Navíc v závěru základní části se v zápase v Boleslavi hodně dařilo Standovi Nerudovi, a tak jsme ho zkusili postavit do branky znovu. Neměli jsme důvod nevěřit, že to nezvládne.

Překvapil vás některý z hráčů v play-off? Ať už příjemně, nebo nepříjemně?
Já nerad vyzdvihuju jednotlivce. Na někoho zapomenete a pak se vám to vrátí. My jsme hráli dobře jako tým. Samozřejmě, že některým klukům se v základní části dařilo víc než v play-off a naopak. Ale já vždycky všem řeknu do očí, co se mi nelíbí. Nemusím to ventilovat přes noviny.

Sérii se nevyhnuly emoce, zvlášť po druhém duelu v Mladé Boleslavi. Vymykaly se podle vás nějak výrazně normálu?
Už mám několik play-off za sebou, takže jsem věděl, o čem to bude. Na rozdíl od některých kluků, kteří ho hráli poprvé. Já jsem chtěl, aby ty zápasy byly vyhecované, protože to k tomu prostě patří. Play-off má úplně jinou atmosféru.

Vy jste si po druhém utkání hodně stěžovali na rozhodčí. Pořád jste přesvědčen, že vám ublížili?
Nikdy nemluvím jenom tak do větru. Když udělají rozhodčí pět chyb ve prospěch jednoho týmu, je na tom něco divného. Třeba včera jsem sledoval play-off extraligy a zcela viditelně tam jeden z týmů posunul branku a nic se nedělo. V našem případě se proti nám jelo trestné střílení. Nevím, co si mám o tom myslet. Snad jedině, jestli třeba pan Šindler neztratil v Brodě peněženku, nebo mu tam někdo nesvedl manželku. Opravdu nevím. (smích)

Během série jste se o tom sporném momentu s nikým z Boleslavi nebavil?
Jo, oni se nám snažili dát nějaký záběr z druhé strany, kde je prý jasně vidět, že Borůvka posunul bránu úmyslně, ale já nic takového neviděl.

V Brodě se mi líbí, pocházím odtud

Vraťme se k sezoně. Po tak úspěšném vystoupení by mohla přijít třeba nějaká lákavá nabídka z jiného klubu?
Mně se ale v Brodě líbí, pocházím odtud, mám tady maminku a v Praze jsem za chvíli. Navíc rád pracuju s mladými hokejisty, což pro mě Brod splňuje. Ale samozřejmě pokud by přišla nějaká extrémně dobrá nabídka, tak bych si ji prostudoval.

Pokud by ovšem nebyla z Mladé Boleslavi. Nebo to vaše prohlášení, že byste se styděl trénovat Boleslav, už neplatí?
Možná jsem to tehdy po tom druhém zápase řekl hloupě. Nicméně si stojím za tím, že vést tým, který by vyhrál takovým způsobem, to bych se fakt styděl. Nicméně to platilo jen pro ten daný zápas.

Kdo podle vás vyhraje první ligu?
Bojím se, že Chomutov.

Bojíte se?
No, protože nejkvalitnější tým má Boleslav, i když to u nás moc nepředvedla. Nevím, jestli my jsme byli tak dobří, nebo oni tak špatní. (smích) Což ovšem neznamená, že se teď nemůže Boleslav rozehrát.

A co v nejbližší době budou dělat Rebelové?
Teď měli kluci pár dnů volna a potom budeme až do konce března trénovat čtyřikrát až pětkrát týdně. Loni se nám to vyplatilo. Moc kluků ale k dispozici stejně mít nebudeme, protože někteří mají ještě povinnosti ve Slavii a jiní hrají v Pelhřimově nebo Písku.

Na oslavy taky zbude nějaký čas, nebo už jsou snad za vámi?
Manželky dvou našich hráčů jsou v očekávání, takže to pak spojíme dohromady. Určitě bude veselo.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze