Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Noviny v New Yorku nevítají Jágra přívětivě

26 2004
New York, Washington - Internetové deníky "prodávaly" přestup hokejisty Jaromíra Jágra do New York Rangers na titulních stranách jako aktuální mediální bombu čili Breaking News. Oficiální server klubu už láká fanoušky: "Přijďte na číslo 68, nově v modrém." Manhattan má novou hvězdu, která tu budí ochabující zájem o NHL. Nelítostní komentátoři však transakci hodnotí chladně až posměšně. Hlavně kvůli jejímu načasování.

"Jágr? Teď? Rangers nedovedou zabránit tomu, aby se puky sypaly do jejich branky. Co udělají? Pořídí si dalšího ofenzivního hráče, který už má nejlepší dny za sebou," vyčinil vedení klubu břitký Larry Brooks z New York Post.

Tým má zraněné tři klíčové beky de Vriese, Kasparaitise aMalachova. Zmítá se v sérii porážek a šéf Glen Sather se nachází pod palbou.

"Kdyby nebyl generálním manažerem i prezidentem, už by letěl," napsal Brooks. "Sather ani Jágr by neměli propadat iluzím. Tohle je mezi fanoušky, kmitajícími od apatie k antipatii, nepopulární obchod uskutečněný nepopulárním člověkem."

V článcích se objevují termíny jako hrozící zkáza, finanční pohroma a neúspěch historických rozměrů. Nemíří přímo na Jágra. Přesto to není právě přívětivé přijetí.

"Ale o to větší výzva to pro Jardu bude," tvrdí hokejistův důvěrník Marian Jelínek. "Jsem zvyklý, Evropani tu jsou kdekomu trnem v oku," říká Jágr.

Manažeři, trenéři ani hráči se o něm nezmiňují vyloženě negativně. Nedávno propuštěný kouč Washingtonu Bruce Cassidy třeba prohlásil: "Je to unikátní osobnost. Vždycky jsem se s ním rád bavil. Má skvělé hokejové myšlení. Jenom se s ním někdy dalo mluvit líp a někdy hůř. Je trochu náladový."

Bádá se, zda se české křídlo vrátí k dávné radosti z hokeje a úžasné produktivitě.
Bob Errey, Jágrův někdejší kolega z Pittsburghu, postrádá v jeho projevu dřívější hlad. "Ukazuje jen záblesky toho, čím býval," řekl pro New York Times.

Kriticky se o českém útočníkovi vyjadřují především sloupkaři. Právě seriózní list Times dokonce připomíná Jágrovy dluhy ze sázení, ztráty při obchodech na burze i nedoplatky na daních. "Hráči jako Messier, Holík nebo Lindros musí Jágra tlačit k absolutnímu úsilí. Nebo ho aspoň inspirovat, aby na sebe tlačil sám," doporučují Times.

Nevlídně se s Jágrem rozžehnal tisk v hlavním městě. Deník Washington Post přirovnal metropoli k pohřebišti superhvězd. Coby nezdar zmiňuje návrat basketbalisty Michaela Jordana do NBA v týmuWizards.

"Ale největším propadákem byl určitě Jágr," tvrdí. "Za necelé tři roky se s ním tým Capitals dostal k jediné sérii v play-off. A tu prohrál."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze