Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novou dvacítku čeká letní test

9 2001
Břeclav, Trenčín - Již o tomto víkendu se na Slovensku uskuteční první prověrka nově se rodící české hokejové reprezentace do dvaceti let, která bude na přelomu roku obhajovat na juniorském mistrovství světa v Hradci Králové a Pardubicích zlaté medaile loňského ročníku. Tým trenérů Jaroslava Holíka a Pavla Hynka změří ve třech zápasech síly se Švýcarskem a domácím výběrem. "Nejedná se o turnaj, ale spíš o přípravné zápasy. My hrajeme tři a Slováci se Švýcary čtyři utkání," uvedl Hynek, který se ale dnes od týmu oddělil a odcestoval s pražskou Spartou na turnaj do Ženevy.

Oproti původní nominaci museli trenéři udělat dvě změny, útočníka Tomáše Netíka nahradili Jaroslavem Sklenářem a Františka Lukeše vyměnil Petr Vampola. Přestože jsou zápasy první mezinárodní konfrontací nového týmu, Hynek je nepovažuje za vážný test.

"V letním kempu jsme vyzkoušeli 68 hráčů a většinu z nich známe z minulosti i z reprezentačních výběrů. Důležitější ale bude, že uvidíme hráče ze zámořských soutěží. Testem budou až turnaje čtyř celků u nás a ve Finsku, kde se utkáme se silnými severskými týmy," podotkl Hynek.

Čeští hokejisté od soboty do pondělí postupně změří síly v Trenčíně a Dubnici dvakrát se Švýcarskem a poté nastoupí proti Slovensku. Všechna utkání začnou v 17 hodin.

Nominace České republiky
Brankáři:
Miroslav Kopřiva (Kladno), Jaroslav Hübl (Litvínov), obránci: Robert Horák (Slavia Praha), Martin Urbášek (Třinec), Tomáš Mojžíš (Pardubice), Jiří Zeman (Kladno), Michal Blažek (Vsetín), Miloslav Topol (Plzeň), Lukáš Krajíček (Peterborough/OHL), Aleš Černý (Swift Current/WHL), útočníci: Zbyněk Michálek, Štěpán Hřebejk, Michal Vondrka (všichni České Budějovice), Miloslav Hořava, Martin Frolík (oba Kladno), Jindřich Suchý (Vítkovice), Radek Dlouhý (Slavia), Aleš Staněk (Třinec), Jaroslav Sklenář (Ytong Brno), Petr Vampola (Vsetín), Jiří Jakeš (Brandon/WHL), Martin Podlešák (Lethbridge/WHL).

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze