Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový jihlavský brankář pracoval jako popelář

30 2003
Jihlava - Chytá v první hokejové lize, studuje geografii a svého času se dokonce živil jako popelář. To je stručná vizitka nového brankáře Dukly Jihlava Petra Ježe. Ten přišel na Vysočinu těsně před Vánocemi z Berouna. V červenožlutém dresu by měl nastupovat až do konce sezony.

„Určitě jsem to přivítal, byl jsem moc rád. Odpadne mi tak hodně nepříjemný soupeř, takže je to pozitivní,“ smál se Jež.

Letošní ročník ale jinak třiadvacetiletému gólmanovi příliš radosti nepřinesl. Za Medvědy odchytal pouze 163 minut. Přednost dostával jeho o téměř čtyři roky mladší kolega Miroslav Kopřiva.

„V Berouně jsem měl být jasná jednička, ale pak jsem onemocněl příušnicemi, a oni vzali Kopřivu. Dost mě to vzalo, ale doufal jsem, že se budeme střídat, že v tom bude nějaký systém. Já jsem si ale nemohl dovolit jediné zaváhání, přitom on měl v každém zápase nějakou minelu. Jakmile jsem však něco udělal já, bylo zle. Prostě mi to dávali, jak se říká, pořádně sežrat. Proto jsem rád, že jsem mohl z té atmosféry pryč,“ postěžoval si na své bývalé angažmá Jež.

Ani vztah obou brankářů nebyl podle jeho slov zrovna ideální. „Kopřiva se ke mně choval hrozně, vůbec mě nezdravil. Myslím si, že tohle není zrovna slušné chování.“

Se svým novým parťákem Jaroslavem Suchanem problémy nemá. Po derby v Třebíči, které Dukla i díky Ježovi vyhrála 5:2, ho vyzval i na společnou děkovačku fanouškům. „S Jardou vycházím naprosto skvěle. Známe se už dlouho a myslím, že bychom mohli vytvořit dobrou dvojku a vzájemně se doplňovat.“

Pro Ježe by tak mohlo začít růžovější období jeho kariéry. Tu nejhorší část zažil před třemi lety v Brně. Klub tehdy neměl na výplaty, proto si brankář musel přivydělávat.

Jako „vedlejšák“ si vybral práci popeláře. „Byla to zajímává zkušenost. Jezdil jsem na popelářském voze s kontejnerem na pet láhve, takže tu klasickou špínu jsem nedělal. V té době jsem žil vlastně na vietnamských polévkách,“ vzpomíná student geografie Západočeské univerzity v Plzni.

V Jihlavě se bude muset potýkat s jiným problémem. Ježův děda totiž není zrovna fanouškem Dukly. Spíše naopak.

„Byl voják a vždycky ho zajímalo, jak jsme hráli s Jihlavou. O jiné zápasy se nestaral. Když jsme loni porazili Duklu 1:0, děda otvíral šampaňské. Potom už ho ale zas nic nezajímalo. Teď se to asi změní a bude sledovat každý zápas,“ usmíval se nový hrdina jihlavských fanoušků, kteří ho hned po prvním utkání překřtili na Ježka.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze