Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový kouč Olomouce chce více útočení

30 2003
Olomouc - Po čtyřech a půl letech se na střídačku prvoligových hokejistů Olomouce vrací trenér Kamil Přecechtěl. Bývalý olomoucký hráč to vzal velkou oklikou přes Chomutov, Prostějov a Přerov. „Naším společným cílem je postup do vyřazovacích bojů,“ plánuje kouč, který podepsal smlouvu do konce sezony.

V Chomutově a Prostějově jste dokonale poznal prvoligové prostředí. Je to pro trenéra výhoda, nebo tomu nepřikládáte velkou váhu?
Určitě je dobře, že tuto soutěž znám. Nejde jen o kluby a prostředí stadionů, ale také o hráče, kteří se v soutěži pohybují často delší dobu. Můžu své svěřence na soupeře připravit, a to je vždy jen dobře.

Zvažoval jste dlouho olomouckou nabídku, nebo jste hned angažmá přijal?
Netajil jsem se přáním vrátit se do první ligy. Olomouc jednala rychle a domluvili jsme se bez problémů.

Plánujete příchod některých nových hráčů, nebo budete o postup do play-off bojovat se stejným kádrem?
Určitě nepřijdou žádné dramatické změny. Chci hráče poznat a dal jsem si na to lhůtu čtrnácti dní. Pak uvidíme, kde nás případně tlačí bota, a budeme situaci řešit.

Novým asistentem je Jaromír Píchal. Vyhovuje vám jako nejbližší spolupracovník?
S Jardou se známe už z mého angažmá v Prostějově, kde hrál. V Olomouci působil jako hráč a v současné době jako sportovní manažer. Určitě se domluvíme a navíc můžu využít jeho znalostí olomouckého prostředí. Bude to v pohodě.

Olomouc v dosavadním průběhu sezony nasbírala na nováčka dost bodů. Zakládala si především na pečlivé, až úzkostlivé obraně. Budete měnit tento styl, nebo zůstanete u zatím předváděné hry?
Bránit se v současném hokeji musí, to je jasné. Bez důsledné obrany to prostě nejde. Přesto budu od hráčů požadovat více ofenzivní pojetí hokeje. Jen bránit určitě nebudeme.

Velkou slabinou týmu jsou zatím přesilové hry. Uvažujete o vytvoření speciální přesilovkové řady?
Musím hráče dobře poznat a pak uvidím, kteří hokejisté si umí na ledě vyhovět. Pak můžeme stavět speciální formace. Přesilovková řada je ale jednou z možností, jak se dá obrana soupeře překonat, takže na této variantě budeme pracovat.

Vedení klubu vás angažovalo s představou postupu do play off. Je to jen olomoucké zbožné přání, nebo reálný cíl?
Soutěž je vyrovnaná a my máme k dispozici dobrý tým, takže se to může podařit. V našem dresu je řada zkušených hráčů. Nejdřív ale musíme zapomenout na menší potíže z posledních zápasů a začít bodovat. Osobně postupu do play-off věřím a pak se uvidí.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze