Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Evan: Šindel zatím v Ústí skončil jako kouč, ne jako manažer

Radost hokejistů Ústí nad Labem | foto: Petr Lemberk, MAFRA

21 2013
V hokejovém Ústí se od 1. prosince stane novým manažerem Vladimír Evan, který dovedl Lvy před lety k postupu do extraligy. Zároveň zůstane u ústecké mládeže. Líbí se mu směr představenstva, chce klub stabilizovat sportovně i ekonomicky.

Božský Evan!? Už jednou spasil ústecký hokej, v roce 2007 tým dovedl k historickému postupu do extraligy coby trenér po odvolaném Hynkovi. Teď se Vladimír Evan pokusí vdechnout život kolabujícím prvoligovým Lvům jako jejich nový manažer.

"Měl jsem čtyři základní otázky, než jsem do toho šel. Ekonomiku, sportovní stránku, marketing, organizaci. Na všechna tahle témata jsem na představenstvu dostal dobré odpovědi, tak jsem kývl," řekl Evan, který není jediným navrátilcem k áčku. Koučem se místo Jaromíra Šindela stal Milan Skrbek.

Jaké jste si dal podmínky?
Aby zůstal odvolaný manažer Honza Klobouček, což se splnilo, přebírá marketing. A abych zároveň zůstal manažerem mládeže. Klub směřuje tak, aby byl řízen jednotně.

Šindel nabídl, ať o jeho osudu rozhodne nový manažer. Takže trenérská výměna je váš první krok?
Nebylo to moje rozhodnutí, o tom představenstvo rozhodlo samostatně. Bez mojí i Kloboučkovy přítomnosti. Výměna trenérů může být impuls, ale taky nemusí, to je obehraná písnička. Šindel byl odvolaný jen z pozice hlavního trenéra, z role sportovního manažera ne. Až další dny ukáží, zda v ní zůstane.

Šindel o odvolání: Já nic říkat nebudu

Personální revoluce v prvoligovém hokejovém Ústí. Po čem fanoušci volali, k tomu došlo: trenér Jaromír Šindel byl odvolán. "Neříkám tomu nic a ani nebudu," vzkázal Šindel; o jeho konci rozhodlo představenstvo klubu. Novým hlavním trenérem se stal Milan Skrbek. V Ústí už působil coby pobočník Petra Rosola, teď vedl juniory. Jako asistent zůstal Tomáš Mareš. Ústečtí Lvi mají i nového manažera, stane se jím Vladimír Evan, který je zároveň manažerem mládeže. Marketingu bude nově šéfovat Jan Klobouček.

Nechtěli jste angažovat také trenéra Rosola, který v Ústí byl?
V tuhle chvíli se řeklo, že se udělá trenér z domácích zdrojů. V naší (ekonomické) situaci jsme si nemohli dovolit oslovit kouče zvenku. Milan Skrbek vedl juniory, ty místo něj přebírá Míra Mach. Ve středu ráno jsme byli já a Skrbek představení v kabině týmu; Milan klukům řekl, že mužstvo vzal, protože ho zná a věří mu. Byla možnost, že o novém trenérovi rozhodnu já až 1. prosince, kdy fakticky nastupuju. Ale představenstvo to už nechtělo odkládat.

Na co mají Ústečtí Lvi?
Trenéři Česťa Šindel a Mareš na možnosti, jaké v Ústí měli, sestavili solidní mužstvo. Nepatří na předposlední místo prvoligové tabulky. Že se někdy nedaří, tak to ve sportu prostě chodí. Na Milanu Skrbkovi bude tým nastartovat, dát ho dohromady. Posledních deset let jsme v Ústí hráli na špičce. Baráže, play-off, taky extraligu. Asi si budeme muset zvyknout, že příští roky budou skromnější. Ale zase by neměly být o tolik, abychom byli na chvostu. Do budoucna zase chceme hrát vršek.

Jak daleká je ta budoucnost?
Lidé v představenstvu nepřemýšlí jen o současnosti, ale i o tom, co bude dál. Zatím však máme krátkodobé cíle: nakopnout áčko, vrátit se k pozicím pro play-off, stabilizovat se sportovně i ekonomicky.

Minulý pátek měl šéf klubu Josef Vejlupek hráčům zaplatit část dluhů. Jsou už umazané?
Co slíbil, dodržel. A další peníze pro hokejisty jsou na cestě. Je základní věc, aby se hráčům nedlužilo. Vlastně nejen hráčům, ale všem. Tohle bude v pořádku. Všichni víme, že klub není v optimální kondici. Představenstvo ho chce do ní vrátit. Na jeho zasedání jsem byl jako host. Když jsem tam seděl, viděl jsem, jakým směrem to chtějí vést. A ten směr je správný, má to hlavu a patu, i když naše podmínky jsou skromné. Proto jsem s nabídkou souhlasil.

Autor:


Nejčtenější

Nehrající Hanzl: Olympiáda mrzela. A mistrovství světa? Nic příjemného

Český reprezentant Robin Hanzl

Má za sebou rozporuplnou sezonu. V KHL se dostal do formy a mohl hrát za Česko na olympiádě i na...

Bouřlivák Emery se utopil. Zármutek nad smrtí vyjádřil i Voráček

Ray Emery, gólman Philadelphie Flyers

Stačil skok do vody a životní pouť Raye Emeryho se uzavřela. Bývalý hokejový gólman se už...Vránův osudový trenér: Přišel ke mně jako brankář, co dostal dvanáct gólů

Jakub Vrána prochází kolem fanoušků v Praze se Stanley Cupem.

VIDEO Vycepoval Jaroslava Bednáře, Petra Břízu, Tomáše Vlasáka nebo Davida Volka. Proslul jako...

Další z rubriky

Hodonín myslí na první ligu: Všechno má v rukou svaz. My čekáme

Hokej - ilustrační foto

V tři týdny starém oficiálním rozpisu figurují hokejisté Hodonína v poupravené sedmičlenné skupině...

Brankář Kváča: Na kempu v Coloradu jsem si sáhl na dno

Českobudějovický gólman Petr Kváča

Žádné několikatýdenní dovolené, bez tréninku byli jen několik dní. V pondělí už jim letní dřina...

Žďárský hokej slaví. Přijedou Rolinek, Koukal, Vampola i mladík Nečas

Tomáš Rolinek na tiskové konferenci před zápasem k 80. výročí hokejového klubu...

Současný druholigový žďárský A-tým na jedné straně a všichni úspěšní žďárští odchovanci na druhé....

Najdete na iDNES.cz