Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Novým šéfem Olomouce je Fürst

7 2003
Olomouc - Ani na funkcionářském poli nezahálí olomoucký hokejový klub, který v minulé sezoně postoupil do první ligy. Po úspěšné sezoně posílil vedení klubu o jednoho muže. Ke změně došlo na postu předsedy výkonné rady občanského sdružení HC Olomouc. Dosavadního předsedu Ivo Kubu střídá olomoucký podnikatel Erik Fürst. Nový předseda byl zvolen na jeden rok. Kuba zůstává v klubu ve funkci generálního manažera, sportovním manažerem je i nadále Jaromír Píchal.

"Není to žádná dramatická změna. S novým předsedou jsme si rozdělili práci. Erik Fürst bude statutárním zástupcem klubu, já budu míst na starosti sport a marketink," řekl Kuba, který byl ve vedení olomouckého klubu čtyři roky. Ve výkonné radě, která dohlíží na chod klubu, jsou Josef Drdla, Miroslav Marek a Jaromír Skařupa.

Nové vedení, vedle chodu klubu, musí v novém složení hned řešit nepříjemnou ztrátu v prvním mužstvu. Nový brankář Svodoba, který měl působit v Olomouci ve dvojici s Tihlářem, se zranil. Je po operaci křížového vazu a v přípravě nebude trenérovi Zavadilovi k dispozici. "Podle lékařů bude v pořádku nejdříve za tři měsíce," potvrdil Kuba.

Olomouc proto bude pracovat na získání brankáře, který by se mohl zapojit do letní přípravy. V hledáčku je také Vojtek, který je v současné době hráčem Třince.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze