Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NY Islanders: víc otázek než odpovědí

3 2003
Long Island - Žádné velké události přes léto Long Islandem neotřásly.Z Montrealu se vrátil kdysi skvělý střelec Czerkawski, jinak však zůstal tým prakticky stejný. Což vzbuzuje pochyby; Islanders se loni stěží dostali do play-off, navíc jim letos chybí vyložená jednička v brance.

Minulá sezona v kostce:
Islanders sice postoupili do play-off, ale velmi snadno vypadli už v prvním kole s Ottawou.

Což rozhodně nebylo generální manažerovi Miku Milburymu po srsti : „Chyběl nám potřebný hlad po vítězství. Nechme minulou sezonu za sebou, ale nezapomínejme na ní.“

Hvězda Alexej Jašin prožila velmi podprůměrný rok, chvílemi hrála až ve čtvrté řadě. Kapitán Mike Peca nebyl úplně zdráv a tak nejlepší dojem zanechala třetí řada, složená s drsných chlapíků Weimer-Scatchard-Blake. Brzké vypadnutí z play-off uspíšila i absence brankářské jedničky Chrise Osgooda, který byl před přestupovou uzávěrkou vyměněn do St.Louis.

Aktuální sestava

Událost léta: Trenéra Petera Laviolletta nahradil neznámý Steve Stirling. Ukázkový selfmadesman zatím slavil úspěch na všech postech, kde koučoval, naposledy na farmě klubu v Bridgeportu, kterou dovedl do druhého kola play-off AHL.

Podroné informace o klubu

Změny v sestavě:
Odešli
: Randy Robittaille (Atlanta), Steve Webb, Kevin Haller(?, volní hráči)
Přišli: Mariusz Czerkawski (Montreal)

Čestí hráči v akci:
Vedle Tomáše Kaberleho v Torontu je Roman Hamrlík asi nejzbožňovanější český obránce v NHL. Zlínský odchovanec nasbíral loni solidních 41 bodů. Radek Martínek odehrál daleko méně a i nadále zřejmě zůstane pátým až šestým zadákem klubu. I jeho druhou sezonu hodně ovlivnilo zranění, kvůli zranění žeber vynechal 16 zápasů. Martin Chabada dostal nabídku vrátit se do Sparty, zatím pednluje mezi farmou a prvním týmem.

Minulá sezona v číslech

* 35 výher, 34 porážek(+2 v prodl.), 11 remíz
* 83 bodů, 8. místo ve Východní konferenci
*  porážka 1:4 na zápasy v 1. kole play off s Ottawou
*Poměr branek: 224-231
*Špička bodování: A.Jašin (65), J.Blake (55), M.Parrish (48), D.Scatchard (45), M.Peca (42)
První brankář: C.Osgood(37 záp., 2.92, 89.4%)
Trenér: Peter Laviollette

Výhled: 
Pozitiva: Islanders mají potenciál, hvězdná jména v obraně a talentovaného brankáře Ricka DiPietra.

Negativa: svůj potenciál hráči zatím neumí příliš odkrýt, velká jména v obraně občas zapomínají bránit a DiPietro nemá moc zkušeností.

V téhle křížovce se bude muset nový trenér Stirling vyznat. Osobností je bezesporu Peca, který by v případě dobrého zdraví mohl misku vah sám velmi výrazně naklonit k postupu do play-off. 

LONI ZKLAMAL. Ruský medvěd Alexej Jašin nasbíral jen 65 bodů. Při absenci kapitána Pecy se od něj čekalo více.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze