Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O Dopitu má zájem i tým z NHL

4 2003
Praha, Edmonton - Stále nejistý je zatím další osud hokejového útočníka Jiřího Dopity. Jeho agent Petr Svoboda sice tvrdí, že se mu po zájemcích z české extraligy a Švýcarska ozval i jeden ze zámořských celků. "Je to tak," přiznal Svoboda, ale neprozradil, o jaký tým jde. Podle něho je však nejpravděpodobnější, že olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa po nedávném přerušení kontraktu v Edmontonu bude do konce sezony odpočívat. "Ale znáte to, za týden ho začnou svrbět dlaně a rozhodne se pokračovat. Všechno záleží jen na něm. Po zdravotní stránce mu nic neschází," dodal.

Podle Svobodova odhadu by mohlo být jasněji za týden až deset dnů. "Jirka se vrátí domů, vybalí a všechno zváží. Je to profesionál. Pokud se bude cítit dobře a mít chuť pokračovat, věřím, že udělá všechno pro to, aby se třeba vrátil i do reprezentace," naznačil.

Svoboda opakovaně přiznal zájem ze Švýcarska, nicméně popřel informace o tom, že Davos nabídl za Dopitovy služby do konce sezony 400 000 dolarů (přes dvanáct milionů korun). Vyloučil rovněž, že by jeho svěřenec šel hrát do Německa. "Nepřichází v úvahu," tvrdí hokejistův agent.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze