S Jágrem se fotí kladenský Japonec

S Jágrem se fotí kladenský Japonec - S Jaromírem Jágrem se po exhibici s Kladnem chtěl vyfotit japonský hokejista Akifumi Okuyama. Mám na ně po Naganu tak krásné vzpomínky, že mě žádný Japonec nepřekvapí, komentoval to později Jágr. | foto: Michael Langr (foceno mobilním telefonem)

O Jágra neměli kladenští diváci valný zájem

• 14
Kladno - Jen něco málo přes dva a půl tisíce diváků se přišlo podívat na hokejové hvězdy vedené Jaromírem Jágrem, které v Kladně nastoupily v exhibici proti domácímu týmu. Jaký rozdíl proti době, kdy Jágr v roce 1994 naposled hrál na zdejším ledě, tehdy se v hledišti tísnilo snad o dva tisíce diváků víc, než je kapacita haly. I tentokrát se přitom nejslavnější český útočník objevil v kladenském dresu, byť jen na pár minut v závěru první třetiny. A v té době zrovna domácí inkasovali gól. "Musel jsem pomoct svému mužstvu a takhle to bylo nejjednodušší," žertoval kapitán Jágr týmu.

Tomáš Vokoun, František a Tomáš Kaberleovi v obraně, Jágr a Plekanec v útoku. Vypadá to jako někdejší sestava Kladna, ale v exhibici Jágr týmu stáli tihle hokejisté na druhé straně.

Jen Jaromír Jágr si za aplausu publika v osmnácté minutě utkání převlékl dres a naskočil na led jako hráč Kladna. Po osmi a půl letech, naposled tu hrál při výluce NHL v zimě 1994.

Na začátku druhé třetiny už ale zase nastoupil za tým hvězd NHL. Hned dal gól, ale i když se později hodně snažil, další už nepřidal. "Není to tak jednoduché, lidi si nemohou myslet, že Jágr přijede a hned bude dávat gól za gólem," uvedl po zápase, který Jágr tým nakonec vyhrál exhibičním skóre 9:7.

Zpravodajství ze samotného zápasu čtěte ZDE

Na show Jágr týmu se do Kladna přijel podívat i reprezentační trenér Slavomír Lener, který mohl sledovat rozjezd "ledové" přípravy hokejistů na novou sezonu. Sešlo se mu mnoho potenciálních kandidátů nominace na mistrovství světa nebo Světový pohár v roce 2004.

Ve výstroji se potili brankáři Hnilička a Vokoun, v jedné obraně se sešli sourozenci Kaberleovi, střídal je Špaček, v útoku se proháněl Havlát a v kličkách skrz otevřenou defenzivu soupeře si libovali někdejší sparťanští kamarádi Hlaváč a Výborný.

Pro mnoho hokejistů to bylo jedno z prvních vystoupení na ledě. "Zatím mám za sebou jen jednu exhibici," uvedl gólman Tomáš Vokoun. Jágr si byl hodinu před zápasem jen v teplákách vyzkoušet brusle, Jan Hlaváč zase testoval nové čepele. "Já byl teprve potřetí na bruslích. Ale je to příjemné, je tu pěkný chládeček," liboval si útočník Martin Havlát, kterému exhibice vyšla parádně, vstřelil hattrick.

Jágr tým se po kladenské exhibici přesune na Moravu, v neděli zahájí soustředění ve sportovním komplexu v Kravařích. Trojice exhibičních utkání tu vyvrcholí po zápasech ve Studénce a v Olomouci utkáním se Spartou.