Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O knedlíkách, plastové figuríně Máně a zábavě

2 2001
N o r i m b e r k - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Tak poslední večer si tady musíme zpříjemnít, řekli si hokejisté. V pět se sejdou před hotelem a vyrazí do české restaurace. Majitelé je pozvali na klasickou svíčkovou s knedlíky, oblíbenou baštu určitě zapijí pivem. Pro hráče to bude pořádné zpestření, jinak si velké zábavy v Norimberku neužili. "Moc toho tady není. Známe jen hotel a halu. A pak zas dokola," přiznává obránce Filip Kuba. "Asi je dobře, že zítra míříme do Hannoveru." Tam by měli letět někdy odpoledne, další trénink je na programu večer.

David Výborný hraje Play station
Reprezentantni se snažili zabavit po svém. Třeba David Výborný válel spolu s Jaroslavem Hlinkou Play station, zaměřili se na fotbal. Jednou to další dvojici pořádně natřeli. "Až z toho otráveně usínali," usmál se Výborný. Občas zajde na kafe, jen tak popovídat. "No a jinak tady není fakt co dělat," přiznává zámořský útočník.

Hudáček je specialista na patování
Zlínský brankář Vladimír Hudáček je zase specialista na patování. Na pokoj dovezl miniaturní maketu golfového hřiště a trefuje jamku. "No, v tom opravdu nemá konkurenci," směje se spoluhráč Petr Čajánek, jenž s ním občas zkouší soupeřit. "Ale marně," ušklíbne se. Právě jemu trochu chybí na hotelu internet, třeba vloni v Petrohradu surfoval téměř každý den. "Čekal jsem, že tady bude," povzdychl si obětovavý centr.

Radek Dvořák chatuje, sleduje i iDNES
To Radek Dvořák je na tom lépe. Z New Yorku si přivezl vlastní počítač a přímo na pokoji se připojil na síť. "Každý den chatuju, mám spoustu kamarádů," říká kanonýr nejbohatšího klubu v NHL. "Zajímám se o dění ve světe, čtu i iDNES," usmál se. Občas usadí k notebooku u spolubydlícího Jaroslava Špačka, ten si  však raději zajde na golf. Vyráží na blízké hřiště, zašel tam i dneska před tréninkem. "No, ale opravdu nic moc. Nešlo mi to," povzdychl si statný obránce.

Hokejisté mají Máňu, nového maskota
Nového maskota získali hokejisté. Při utkání se Švýcarskem jim neznámý fanoušek položil na plexisklo téměř metrovou plastovou figurínu a zmizel. "Bude to naše Máňa," rozhodl hned kustod Petr Bílek o vlajkami polepené a v jistých částech těla velmi vyvinuté figurce. Přidělili ji místo na střídačce, usídlila se i v šatně. "Tak a ode dneška se bez ní nehneme," hlásí hráči.    

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze